Капітальні видатки за бюджетні кошти: як можна розпорядитися попередньою оплатою
Із 18.12.2018 р. попередня оплата розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів за капітальними видатками та державними контрактами має здійснюватись виконавцям робіт, надавачам товарів і послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їх ім'я в органах Казначейства. В подальшому зазначені кошти виконавці робіт, надавачі товарів і послуг використовують виключно з таки
ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 25.06.2019 р. № 16-06-06/10978
Державна казначейська служба України розглянула лист <...> щодо надання інформації та в межах компетенції повідомляє.
Пунктом 2 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 № 117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» визначено, що попередня оплата розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів за капітальними видатками та державними контрактами здійснюється шляхом спрямування бюджетних коштів виконавцям робіт, надавачам товарів і послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їх ім'я в органах Казначейства у встановленому законодавством порядку, з подальшим використанням зазначених коштів виконавцями робіт, надавачами товарів і послуг виключно з таких рахунків на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг.
Тобто клієнти можуть використовувати зазначені кошти з рахунків, відкритих в Казначействі, на цілі, передбачені умовами договору.
При цьому клієнт у реквізиті платіжного доручення «Призначення платежу» має вказати реквізити договору та інформацію про цілі, на які спрямовуються кошти, отримані як по передня оплата.
У свою чергу, клієнт може перерахувати кошти, отримані як попередня оплата, з небюджетних рахунків на рахунки, відкриті в установі банку як прибуток, а також для відшкодування витрат, понесених при закупівлі товарів, робіт і послуг за власний рахунок, якщо такі витрати здійснюються з метою виконання вимог договору.
В. о. Голови
В. Дуда
Коментарі до матеріалу