Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Які підстави у ДПС продовжувати строки проведення та зупиняти розпочаті перевірки

23.01.2024 30 0 1

Як повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, відповідно до абзацу другого п. 82.1 Податкового кодексу (далі – ПК) продовження строків проведення перевірок, визначених у ст. 77 ПК, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 5 робочих днів, інших платників податків – не більш як на 10 робочих днів. 

Згідно з абзацом другим п. 82.2 ПК продовження строків проведення перевірок, визначених у ст. 78 ПК, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків – не більш як на 5 робочих днів. 

Пунктом 82.3 ПК, визначено, що тривалість перевірок, визначених ст. 80 ПК, не повинна перевищувати 10 діб. 

Продовження строку таких перевірок здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 5 діб. 

Підставами для подовження строку перевірки є: 

  • заява суб’єкта господарювання (у разі необхідності подання ним документів, які стосуються питань перевірки); 
  • змінний режим роботи або підсумований облік робочого часу суб’єкта господарювання та/або його господарських об’єктів. 

Відповідно до п. 82.4 ПК проведення документальної планової та позапланової перевірки платника податків, крім платника податків – суб’єкта малого підприємництва, може бути зупинено за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що оформляється наказом, копія якого не пізніше наступного робочого дня вручається платнику податків чи його уповноваженому представнику під розписку або надсилається платнику податків у порядку, визначеному ст. 42 ПК, з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк. 

Зупинення документальної планової, позапланової перевірки перериває перебіг строку проведення перевірки в разі вручення платнику податків або його уповноваженому представнику в порядку, визначеному абзацом першим п. 82.4 ПК, наказу про зупинення такої перевірки. 

Причому перевірка може бути зупинена на загальний строк, що не перевищує 30 робочих днів, а в разі необхідності проведення експертизи, отримання інформації від іноземних державних органів щодо діяльності платника податків, завершення розгляду судом позовів з питань, пов’язаних з предметом перевірки, відновлення платником податків втрачених документів перевірка може бути зупинена на строк, необхідний для завершення таких процедур. 

Загальний термін проведення перевірок, визначених у п. 200.10 та 200.11 ПК, з урахуванням установлених п. 82.4 ПК строків зупинення не може перевищувати 60 календарних днів. 

Отже, продовження строків проведення перевірок та зупинення розпочатої перевірки працівниками контролюючих органів здійснюється за рішенням керівника податкового органу. 

Терміни продовження перевірки залежать від виду перевірки та категорії платника податків, встановлених ст. 82 ПК. 

Водночас, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України особливості проведення податкових перевірок передбачено п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК. 

ГУ ДПС в Івано-Франківській області 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали