Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як встановлюється орендна плата за землі запасу та резерву за межами населеного пункту?

Редакція

08.02.2018 1234 0 0

Одні платять 3% інші 12%, а це гроші, які надходять до бюджету сільської ради. Що у нас в Україні не одні закони для всіх?

Статтею 21 Закону  України від 6.10.1998 року № 161 «Про оренду землі» визначено, що  розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). В частині оренди земельних ділянок державної або комунальної власності слід керуватися нормами ст.288 Податкового кодексу України. Зокрема: розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку: для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки; для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, - у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

Тож встановлення конкретного розміру орендної плати, але у  визначених законодавством України межах, є виключною компетенцією органу місцевого самоврядування.

Джерело: http://vin.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/325692.html

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали