Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як знятися з обліку «незалежнику» - платнику ЄСВ

Редакція

18.07.2017 365 0 0

ДФС в листі від 06.07.2017 р. № 1015/В/99-99-13-04-02-14/ІПК нагадала, що фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, знімаються з обліку після припинення такої незалежної діяльності при наявності документально підтвердженої інформації відповідного державного органу, що реєструє таку діяльність або видає документи про право на заняття такою діяльністю (свідоцтва, дозволи, сертифікати і т. п.), і/або поданих до контролюючого органу за основним місцем обліку: заяви за формою № 8-ОПП, довідки про взяття на облік платника податків в контролюючому органі та інших документів, виданих контролюючим органом платнику податків і підлягають поверненню до контролюючого органу.

Згідно п. 178.4 ст. 178 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року згідно з розділом IV Кодексу в терміни, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб.

Податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, для платників податку на доходи фізичних осіб, подаються до 1 травня року, наступного за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Кодексу (пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 кодексу). Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в податковій декларації (п. 178.7 ст. 178 Кодексу).

Зняття з обліку платників єдиного збору, зазначених у пункті 5 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464), на яких не поширюється дія Закону України від 15 травня 2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон № 755), здійснюється контролюючими органами на підставі їх заяви після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення кінцевих розрахунків (абзац сьомий частини першої ст. 5 Закону № 2464).

Останнім періодом, за яким необхідно сплатити єдиний внесок, вважається період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня надходження до контролюючого органу заяви про зняття з обліку платника єдиного внеску.

Джерело: http://www.visnuk.com.ua

 

1015_іпк.pdf
Відкрити

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали