Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як зняти з обліку договір про спільну діяльність та отримати довідку за формою № 12-ОПП

13.12.2023

Який порядок зняття з обліку в контролюючих органах договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції та чи призначається при цьому перевірка, у тому числі якщо цей (ця) договір (угода) визнано недійсним в судовому порядку, а також чи видається довідка за формою № 12-ОПП? 

Відповідно до п. 67.4 Податкового кодексу (далі – ПК) та п. 11.20 розд. ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (далі – Порядок № 1588), договори про спільну діяльність, договори управління майном та угоди про розподіл продукції знімаються з обліку у контролюючих органах після їх припинення, розірвання, закінчення строку дії чи після досягнення мети, для якої вони були укладені, визнання їх недійсними у судовому порядку, а також у разі втрати ознак платника податку, які визначені ПК, за умови відсутності грошових зобов’язань і податкового боргу або після їх погашення (для договорів про спільну діяльність та договорів управління майном). 

У разі надходження до контролюючого органу судового рішення, інформації щодо прийняття судом рішення або документів, що підтверджують наявність підстав для зняття з обліку договору про спільну діяльність, договору управління майном або угоди про розподіл продукції, заява про ліквідацію або реорганізацію платника податків за формою № 8-ОПП може не подаватись. 

У разі анулювання реєстрації платником ПДВ уповноваженої особи за договором про спільну діяльність або управителя майна за договором управління майном або анулювання реєстрації платником акцизного податку уповноваженої особи підставою для зняття з обліку може бути відповідна заява або рішення про таке анулювання. 

Згідно з п. 11.2 розд. ХІ Порядку № 1588 для зняття з обліку договору про спільну діяльність, договору управління майном або угоди про розподіл продукції уповноважена особа (управитель майна, інвестор) зобов’язана подати до контролюючого органу за своїм основним місцем обліку такі документи: 

  • заяву за формою № 8-ОПП; 
  • документ, підтверджуючий припинення договору (контракту) про спільну діяльність, договору управління майном або угоди про розподіл продукції. 

Заява за формою № 8-ОПП та копії документів, передбачені п. 11.2 розд. ХІ Порядку № 1588, можуть бути подані до контролюючого органу в один із таких способів: особисто платником податків або представником, уповноваженою на це особою; поштою; в електронній формі з дотриманням вимог Законів від 22.05.2003 № 851-ІV «Про електронні документи та електронний документообіг», від 05.10.2017 № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги». 

Підпунктом 78.1.7 ПК визначено обставини, за якими можуть проводитись документальні позапланові виїзні перевірки платника податків, зокрема, у разі коли подано заяву про зняття з обліку платника податків. 

Згідно з нормами ПК та розд. ХІ Порядку № 1588 у разі подання заяви про зняття з обліку в контролюючих органах договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції, у тому числі якщо цей договір визнано недійсним в судовому порядку, контролюючим органом приймається рішення про проведення (непроведення) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі. 

Платникам податків, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, а також щодо яких законом або нормативно-правовим актом Кабінету Міністрів України для проведення реєстрації ліквідації, реорганізації, закриття або припинення діяльності платника податків вимагається довідка про зняття з обліку платника податків, замість відомостей про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів за формою № 30-ОПП видається довідка про зняття з обліку платника податків за формою № 12-ОПП. 

З моменту видачі довідки за формою № 12-ОПП такий платник податків уважається знятим з обліку у контролюючому органі за умови реєстрації його припинення відповідно до законодавства або внесення запису про припинення до відповідного державного реєстру (п. 11.12 розд. ХІ Порядку № 1588). 

Таким чином, після подання документів для зняття з обліку договору про спільну діяльність, договору управління майном або угоди про розподіл продукції контролюючий орган приймає рішення про проведення (непроведення) документальної позапланової перевірки платника податків. У разі підтвердження факту відсутності заборгованості зі сплати податків і зборів контролюючий орган видає уповноваженій особі (управителю майна, інвестору) довідку за формою № 12-ОПП. 

ЗІР, категорія 116.07 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
25.07.2025
ДПС роз’яснила особливості врахування зарплати при сплаті внесків до НПФ за працівника
Заробітна плата для цілей розд. IV ПК – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом. Яку заробітну плату потрібно враховувати роботодавцю-рези...
25.07.2025
Ідентифікатор форми останньої декларації разом із додатками 1 і 2 для ФОП – єдинника першої – другої груп, який припиняє підприємницьку діяльність
Форму податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця затверджено наказом Мінфіну від 19.06.2015 № 578. Більше за темою: Мобілізований підприємець зник безвісти: чи можна припинити підприємницьку діяльність? За яким ідентифікатором форми подається (у т. ч. д...
25.07.2025
Закінчується строк трудового договору з вагітною працівницею: дії роботодавця
Що робити, якщо закінчується строк трудового договору з вагітною працівницею? Більше за темою: Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами Що робити, якщо закінчується строк трудового договору з вагітною працівницею?  Жінку не можна звільняти у зв’язку із закінченням строку трудового д...
Кращі матеріали