• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як розраховуються лікарняні та декретні в перший день роботи

16.08.2018 255 0 1

Розмір лікарняних і декретних виплат, якщо ці страхові випадки настали в перший день роботи, розраховується виходячи з посадового окладу або його частини.

Розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності, а також з вагітності та пологів, якщо страхові випадки настали в перший день роботи, розраховується виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини. Ці види допомог Фонд здійснює протягом 10 робочих днів з моменту отримання від роботодавця заяви-розрахунку.

Розмір допомоги залежить від базової величини середньої зарплати застрахованої особи.

Для її розрахунку необхідно суму заробітної плати працівника за розрахунковий період (12 календарних місяців) розділити на кількість календарних днів в даному періоді, без урахування днів, не відпрацьованих з поважних причин. До таких причин належать: лікарняний, декрет, відпустка з догляду за дитиною до 3 і 6 років за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.

Однак якщо страховий випадок настав у перший день роботи, або в розрахунковому періоді заробітку з поважних причин відсутній, сума допомоги обчислюється виходячи із затвердженого посадового окладу, встановленого на день настання страхового випадку.

Сума декретних або лікарняних в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду.

Соцстрах нагадав, що декретні виплачуються для компенсації втрати заробітної плати (доходу) за період відпустки з вагітності та пологів і складають 100% середньої заробітної плати і не залежать від страхового стажу.

Водночас, розмір лікарняних залежить від тривалості страхового стажу і становить:

  • 50% середньої зарплати (якщо стаж менше 3 років);
  • 60% (при стажі від 3 до 5 років);
  • 70% (від 5 до 8 років);
  • 100% (якщо стаж - понад 8 років або за наявності пільг).

http://www.unn.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали

Як розраховуються лікарняні та декретні в перший день роботи