Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи

05.05.2021 113 0 0

Сільськогосподарські товаровиробники для щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року: загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ); звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки; розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва; відомості (довідку) про наявність земельних ділянок.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 28.04.21 р. № 1763/ІПК/99-00-18-04-03-06

Державна податкова служба України на звернення Підприємства про надання індивідуальної податкової консультації щодо можливості підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2021 рік, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що з метою підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2021 рік подало до контролюючого органу за основним місцем податкового обліку 17.02.2021 розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва; 18.02.2021 звітні податкові декларації платника єдиного податку четвертої групи та відомості про наявність земельних ділянок.

Загальна податкова декларація платника єдиного податку четвертої групи та відомості про наявність земельних ділянок до зазначеної декларації подані Підприємством 17.03.2021.

Підприємство запитує про можливість підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи на 2021 рік.

Відповідно до п. 291.2 ст. 291 Кодексу спрощена система оподаткування, обліку та звітності є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку четвертої групи здійснюється відповідно до п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу.

Так, сільськогосподарські товаровиробники для щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року: загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ); звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки; розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва; відомості (довідку) про наявність земельних ділянок.

Платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою (п.п. 295.9.1 п. 295.9 ст. 295 Кодексу).

Згідно з п.п. 5 п. 299.10 ст. 299 Кодексу реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі, якщо платником єдиного податку четвертої групи не подано податкову звітність, передбачену п.п. 295.9.1 п. 295.9 ст. 295 та п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу.

Граничний термін подання визначеної податкової звітності платника єдиного податку четвертої групи у 2021 році припадає на 22 лютого 2021 року.

Оскільки загальну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи та відомості про наявність земельних ділянок подано з порушенням граничного терміну, визначеного податковим законодавством, Підприємство втрачає можливість підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи на 2021 рік.

Додатково повідомляємо, що п.п. 528 п. 10 розд. XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема ст.ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали