Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як декларувати податкові зобов'язання по видобутку води для власних господарських потреб і передачі іншим водокористувачам?

13.08.2020 20 0 0

Податкові зобов’язання з рентної плати декларуються за кожну частину об’єкта оподаткування рентною платою (фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі) в окремих додатках 5 до Податкової декларації з рентної плати залежно від напрямів її використання (постачання)


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.07.2020 р. № 2847/6/99-00-04-03-03-06/ІПК

Державна податкова служба України на звернення Підприємства щодо справляння рентної плати за спеціальне водокористування (далі - Рентна плата) та рентної плати за користування надрами (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що на підставі дозволу на спецводокористування (далі - Дозвіл) використовує вилучені обсяги води з підземного водного об’єкта як для задоволення власних господарських потреб так і для передачі іншим водоспоживачам, у тому числі населенню, та запитує про порядок декларування податкових зобов’язань з Рентної плати.

Спеціальне використання природних ресурсів, у тому числі спеціальне водокористування передбачає закріплення об’єкта природних ресурсів шляхом надання відповідного Дозволу конкретному суб’єкту для забезпечення умов провадження господарської діяльності (ст. 38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»), наприклад, з метою отримання економічної вигоди від господарської діяльності з постачання питної води.

Рентна плата обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої) водних об’єктів, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів (п.п. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Кодексу).

Об’єктом оподаткування Рентною платою Підприємства вважається облікований обсяг фактично використаної (вилученої) ним води із водного об’єкта.

Податкові зобов’язання з Рентної плати декларуються за кожну частину об’єкта оподаткування Рентною платою (фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі) у окремих додатках 5 до Податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 17.08.2015 №719, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.09.2017 за № 1051/27496, залежно від напрямків її використання (постачання), а саме за:

  • обсяг води, який постачається платниками Рентної плати населенню для задоволення його питних і санітарно-гігієнічних потреб із застосуванням коефіцієнта «0»;
  • обсяг води, який постачається платниками Рентної плати юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, в тому числі теплопостачальним організаціям, виробникам послуг з водопостачання та водовідведення, ОСББ, ЖБК, тощо (у тексті звернення «вторинні водокористувачі»), незалежно від напрямків її використання (постачання) останніми із застосуванням коефіцієнта «1»;
  • обсяг води, який використовується платниками Рентної плати на власні технологічні потреби, включаючи втрати та витрати для забезпечення провадження господарської діяльності з вироблення, створення та/або надання житлово-комунальних послуг із застосуванням коефіцієнта «0,3».

Разом з тим, зауважуємо, що відповідно до п.п. 252.1.4 п. 252.1 ст. 252 Кодексу, Підприємство є платником Плати з об’єктом оподаткування - обсягом вилученої (добутої) з надр підземної води, яка не потребує первинної переробки (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали