Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміна ознаки неприбутковості - ваші дії

17.02.2020 302 0 0

При зміні ознаки неприбутковості слід подати за основним місцем обліку реєстраційну заяву за формою № 1-РН і привести у відповідність установчих документів.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 04.02.2020 р. № 466/6/99-00-04-02-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення Комунального некомерційного підприємства (далі - Підприємство) про надання індивідуальної податкової консультації стосовно зміни ознаки неприбутковості Підприємства в Реєстрі неприбуткових установ та організацій (далі - Реєстр) та повідомляє.

Згідно з п.п. 14.1.121 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі -Кодекс) неприбуткові підприємства, установи та організації - неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п. 133.4 ст. 133 Кодексу.

Відповідно до п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

  • утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
  • установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу;
  • установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів), або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
  • внесена контролюючим органом до Реєстру.

Положення абзаців третього і четвертого п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу щодо вимог до установчих документів не поширюється на бюджетні установи.

Обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на утримання
такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).

В разі необхідності включення Підприємства до Реєстру з ознакою неприбутковості (0048) - інші юридичні особи, необхідно привести у відповідність установчі документи вимогам, встановленим п. 133.4 ст. 133 Кодексу.

Порядок ведення Реєстру, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. № 440 (далі - Порядок).

Згідно абз. 2 п.4 Порядку ознака неприбутковості організації присвоюється за окремими групами підприємств, установ та організацій відповідно до п.п. 133.4.6 п. 133.4 ст. 133 Кодексу.

Відповідно до абз. 5 п. 4 Порядку присвоєння неприбутковій організації ознаки неприбутковості здійснює контролюючий орган за основним місцем обліку неприбуткової організації.

Враховуючи викладене, у разі необхідності зміни ознаки неприбутковості пропонуємо привести у відповідність установчі документи та подати реєстраційну заяву (форма №1-РН) до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали