Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виправлення помилки в заголовній частині ПН

31.08.2018 334 0 0


Як заповнюється розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі виправлення помилок у заголовній частині?

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг складається розрахунок коригування до податкової накладної. 

Згідно із п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.15 р. № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.16 р. за № 137/28267 (далі – Порядок № 1307), постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної. 

Порядок складання розрахунку коригування аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених Порядком № 1307. 
У розрахунку коригування вказуються дата та номер податкової накладної, до якої вносяться зміни. 

Помилки, допущені у заголовній частині податкової накладної, зокрема в реквізитах податкової накладної «Найменування отримувача (покупця)/постачальника (продавця)» та/або «Номер філії» виправляються шляхом складання на дату виявлення помилки розрахунку коригування, в якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, в якому допущено помилку, заповнюється без помилок. У такому випадку графи з 1-ї по 14-ту розділу Б розрахунку коригування та у розділі А, до якого вносяться узагальнюючі дані щодо сум коригування, не заповнюються (залишаються пустими).

ЗІР  101.16

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали