Виправлена помилка: за який період нараховується пеня?
В Індивідуальній податковій консультації від 02.01.19 р. № 13/6/99-99-12-02-01-15/IПК (далі – ІПК № 13) ДФС відповіла на запитання, чи потрібно нараховувати пеню в разі самостійного виправлення помилки в деклараціях із ПДВ за попередні звітні періоди.
Так, у разі виявлення помилки, яка призвела до заниження суми податкових зобов'язань, платник ПДВ повинен подати уточнюючий розрахунок (далі – УР) до декларації того звітного періоду, у якому була виявлена помилка. А до подання такого УР слід сплатити суму недоплати і штраф у розмірі 3 % від цієї суми (п. 50.2 Податкового кодексу, далі – ПК). Що стосується пені, то її нарахування і сплата залежить від того, скільки часу минуло після закінчення строку для сплати податкових зобов'язань за декларацією, у якій було виявлено помилку.
Якщо помилка в декларації виправлена:
- до закінчення 90 календарних днів (далі – к. д.), що настають за останнім днем строку для сплати податкових зобов'язань, – пеня не нараховується (п. 129.3 ПК). Завважимо, що в ІПК № 13 ДФС посилається на п. 129.9 ПК, який з 01.01.19 р. виключений. Зараз порядок нарахування пені при самостійному виправленні помилки платником податків регулюється п. 129.3 ПК;
- після закінчення 90 к. д. – пеня нараховується за весь період заниження. Тобто починаючи з наступного дня після закінчення строку для сплати податку за декларацією і закінчуючи днем погашення податкових зобов'язань за цією декларацією.
Коментарі до матеріалу