Іноземні доходи: як оподатковуються та декларуються?
Фізичні особи, які є громадянами України та працюють тимчасово або постійно за кордоном, повинні декларувати доходи, отримані як із джерел в Україні, так і іноземні доходи.
Порядок оподаткування іноземних доходів встановлено п.170.11 ст.170 Податкового кодексу, відповідно до якого, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан i доходи.
Такі іноземні доходи є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Поряд з цим, слід зазначити, що між Урядом України та Урядами інших іноземних держав діють міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування. Тому, для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування.
Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
Звертаємо увагу, податкова декларація про майновий стан і доходи подається за вибором платника у будь-який зручний спосіб:
- через сервіс «Електронний кабінет» (з використанням електронного цифрового підпису);
- до центрів обслуговування платників податкових інспекцій (за місцем реєстрації);
- поштою (з повідомленням про вручення та описом вкладення).
Граничний термін подання Податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2019 році – 30 квітня 2020 року. Декларація подається громадянами до контролюючого органу за місцем реєстрації.
zak.tax.gov.ua
Коментарі до матеріалу