Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Іноземці зможуть стати платниками єдиного податку без посвідки на проживання

09.12.2020 121 0 0

Будь-який іноземний громадянин, зареєстрований як фізична особа-підприємець (ФОП), може бути платником єдиного податку.

Відповідні роз'яснення дала Державна податкова служба (ДПС).

Раніше іноземці могли без ризику оформляти ФОП тільки на загальній системі оподаткування.

Чому це важливо для ІТ-індустрії

Українська ІТ-індустрія вкрай зацікавлена ​​в іноземних ІТ-фахівцях. Форма співпраці з ФОП є головною моделлю роботи галузі. У цьому році Уряд затвердив квоти на імміграцію, за якими високоспеціалізовані фахівці можуть подати заяву на отримання дозволу на проживання. Однак використовувати механізм квот на практиці досить складно, оскільки іноземець не мав можливості бути ФОП - платником єдиного податку при оформленні документів для імміграції. Так як процес імміграції довгий: заяву про надання дозволу на імміграцію розглядається до року, ще до 15 робочих днів йде на отримання виду на проживання.

Що змінюється:

  • іноземні ІТ-фахівці, які вирішать іммігрувати в Україну за квотами, під час очікування дозволу на імміграцію і посвідки на проживання зможуть легально працювати як ФОП на єдиному податку третьої групи;
  • єдиним проблемним питанням залишається термін законного перебування. Після подачі заяви про отримання дозволу на імміграцію термін перебування іноземців на території України можна продовжити до 180 днів з дати останнього в'їзду в Україну.

Як було раніше. До 2020 року фактично єдиною можливістю іноземців працювати в ІТ в Україні було офіційне працевлаштування співробітника в штат. Для цього роботодавець повинен отримати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, а іноземець - вид на проживання. І тільки після цього фахівець міг відкривати ФОП на спрощеній системі оподаткування, в той час як продовжував бути найманим працівником.

З 2020 року доступним став механізм імміграції, що дозволяє ІТ-фахівцям працювати в якості ФОП без додаткових обмежень. Крім того, з жовтня 2020 року іноземцям не потрібно робити «зайвий виїзд» з України для того, щоб оформити посвідку на проживання в Україні

brdo.com.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали