Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Готуємося до перевірок 2019

12.12.2018 961 0 0

Уже 41 держорган, зокрема МВС, СБУ, МОН, МОЗ, Держслужба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, ДСНС, Держслужба геології та надр, Держслужба з безпеки на транспорті, Держслужба з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Державна архітектурно-будівельна інспекція, розмістили наІнспекційному порталі річні плани перевірок на 2019 рік, з якими можна ознайомитися.

Наказом Держпраці від 29.11.18 р. № 126 також затверджено План заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) на 2019 рік, який розміщено на сайті цього контролюючого органу.

Оприлюднили свої плани на 2019 рік і регіональні управління Держпраці.

Пенсійний фонд також затвердив своїм наказом від 29.11.18 р. № 187 Річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік.

Нагадаємо, що відповідно до постанови КМУ від 24.05.17 р. № 350 «Про затвердження Порядку здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю)» протягом планового періоду здійснення більш як одного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо одного суб’єкта господарювання (далі – СГ) одним і тим самим органом держнагляду (контролю) не допускається.

Плановим періодом вважається рік, який обчислюється з 1 січня по 31 грудня планового року.

Комплексні заходи здійснюються органами державного нагляду (контролю) відповідно до Закону від 05.04.07 р. № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Строк здійснення комплексного заходу не може перевищувати 10 робочих днів.

Для здійснення комплексного заходу кожен орган держнагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування СГ, щодо якого здійснюватиметься захід, та предмет комплексного заходу. На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформлюється посвідчення (направлення) на здійснення заходу.

Перед початком здійснення комплексних заходів посадові особи кожного органу держнагляду (контролю) зобов’язані пред’явити керівнику СГ-юрособи, її відокремленого підрозділу або уповноваженій ним особі (фізособі-підприємцю або уповноваженій ним особі) посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу держнагляду (контролю), і надати СГ копію посвідчення (направлення).

Варто пам’ятати, що органи ПФУ мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій та окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також у необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність наданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці й інші відомості, передбачені законодавством для визначення права на пенсію (ч. 3 ст. 44 Закону від 09.07.03 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

http://www.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали