Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ДФС про компенсацію за недотримання якості послуг з електропостачання

Редакція

02.06.2017 156 0 0

Лист ДФС

від 19.04.2017 № 6494/5/99-99-13-02-03-16

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула лист щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором суми компенсації за недотримання гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання і в межах компетенції повідомляє.

Відносини, пов’язані з постачанням електричної енергії відповідно до загальних та гарантованих стандартів якості, захистом прав споживачів та наданням енергопостачальником або електророзподільним підприємством компенсації за недотримання гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання споживачам, визначено Порядком забезпечення стандартів якості надання послуг з електропостачання, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 18 жовтня 2016 року № 1841 (далі – Порядок № 1841).

Компенсація за недотримання гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання – це грошова сума, що надається споживачу у разі недотримання енергопостачальником або електророзподільним підприємством гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання у розмірах, встановлених зазначеним Порядком.

Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Кодексу дохід з джерелом його походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 якого платником податку на доходи фізичних осіб є фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Згідно з п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Кодексу об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого відповідно до п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 Кодексу включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 Кодексу.

Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету встановлено ст. 168 Кодексу, згідно з п.п. 168.1.1 п. 168.1 якої податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18 відс., визначену в ст. 167 Кодексу.

Також доходи, визначені ст. 163 Кодексу, є об’єктом оподаткування військовим збором (п.п. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу), зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Ставка військового збору становить 1,5 відс. об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу (п.п. 1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Враховуючи викладене, грошова сума у вигляді компенсації, що нараховується (надається, сплачується) енергопостачальниками або електророзподільними підприємствами споживачам (фізичним особам) у разі недотримання такими підприємствами гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку як інші доходи і оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.

 

Перший заступник Голови                                                             С.В. Білан

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали