Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

ФОП-платник ЄП на ІІІ групі надає послуги з комп'ютерного програмування: чи анулюють свідоцтво платника ЄП

12.08.2021

У разі якщо фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку на третій групі (виконавцем) на підставі укладеного договору надано послуги з комп'ютерного програмування юридичній особі (замовнику) у межах видів діяльності, які дають право перебувати на спрощеній системі оподаткування, а також зазначені у реєстрі платників єдиного податку, то підстав для анулювання свідоцтва платника єдиного податку та перехід на сплату інших податків і зборів у такого підприємця не виникає, за умови дотримання інших вимог, визначених главою 1 розділу XIV Кодексу.

 

 


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 07.06.21 р. № 2288/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо застосування спрощеної системи оподаткування та в межах компетенції повідомляє.

Платник податків у своєму зверненні зазначив, що є фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку на третій групі та надає послуги з комп'ютерного програмування юридичній особі. При цьому в призначенні платежу юридична особа зазначила: «Оплата за субпідрядні роботи з комп'ютерного програмування».

Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо підстав анулювання свідоцтва платника єдиного податку та переведення його на загальну систему оподаткування.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV Кодексу.

Згідно з пп. 3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Перелік видів діяльності, заборонених для здійснення платниками єдиного податку першої - третьої груп, визначено п. 291.5 ст. 291 Кодексу.

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 - 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу.

Згідно з пп. 5 п. 298.3 ст. 298 Кодексу у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб'єктом господарювання види господарської діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності (далі - КВЕД ДК 009:2010), затвердженою наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 N 457.

Відповідно до пп. 3 п. 299.10 ст. 299 Кодексу реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу, зокрема, у випадках, визначених пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу.

Підпунктом 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу визначено перелік випадків та строки у разі настання яких платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, зокрема:

  • у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми (пп. 5 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу);
  • у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (пп. 7 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу).

Враховуючи викладене, у разі якщо фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку на третій групі (виконавцем) на підставі укладеного договору надано послуги з комп'ютерного програмування юридичній особі (замовнику) у межах видів діяльності, які дають право перебувати на спрощеній системі оподаткування, а також зазначені у реєстрі платників єдиного податку, то підстав для анулювання свідоцтва платника єдиного податку та перехід на сплату інших податків і зборів у такого підприємця не виникає, за умови дотримання інших вимог, визначених главою 1 розділу XIV Кодексу.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
02.06.2025
Важливе у травні для платників ПДВ
Ознайомлюйтеся з важливими матеріалами для платників ПДВ у травні. Більше за темою: Спецпроєкт «ПДВ: ситуації з практики» Спецпроєкт «Електронне адміністрування ПДВ: правила, ризики, рішення» Спецпроєкт «Особливості оподаткування ПДВ в умовах воєнного часу»...
Нове
21.07.2025
Чи можна через суд поновити можливість розблокування ПН/РК
Якщо платник не скористався правом на адміністративне оскарження, то рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН оскаржуються в судовому порядку в шестимісячний строк з дня отримання платником такого рішення від контролюючого органу. Більше за темою: Заблоковано помилково оформлену ПН: чи можна н...
21.07.2025
Порядок зняття з обліку договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції
Розглянемо порядок зняття з обліку договорів та угод після їх припинення, розірвання, закінчення строку дії чи після досягнення мети, для якої вони були укладені, визнання їх недійсними у судовому порядку, а також у разі втрати ознак платника податку, які визначені ПК, за умови відсутності грошових ...
21.07.2025
Відмова від статусу резидента Дія Сіті та наступна виплата дивідендів: як оподатковувати та звітуватися
Розглянемо, що таке дивіденди, обкладення суми дивідендів податком на прибуток підприємств, відображення дивідендів у додатку ДІЯ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств тощо. Більше за темою: Резиденти Дія Сіті: оподаткування доходів спеціалістів Два варіанти сплати корпоративн...
Кращі матеріали