Для зручності платників Державна податкова служба України розробилавідеоролик «Хто з ФОП застосовує РРО?». У відео детально роз’яснюється:
Про це та про переваги застосування РРО дивіться у відео.
Якщо ФОП – платники єдиного податку другої групи, які здійснюють послуги з надання доступу до мережі Інтернет, з 01 січня 2022 року не здійснять перехід на третю групу платника єдиного податку або не відмовляться від вищевказаного виду діяльності, реєстрація платником єдиного податку такої категорії підприємців можебути анульована за рішенням контролюючого органу згідно вимог п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу (далі – ПК).
Заповнення розд. 3 Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП здійснюється відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (ЗІР, категорія 116)
З 01 січня 2022 року обсяг доходу СГ – платників єдиного податку протягом календарного року не повинен перевищувати:
ФОП – платник єдиного податку І або ІІ групи, яка не використовує працю найманих осіб, звільняєтьсявід сплати єдиного податку на період її тимчасової втрати працездатності у зв’язку з вагітністю та пологами лише за умови підтвердження такої непрацездатності листком непрацездатності.
ФОП – платник єдиного податку, який використовує будівлі (споруди), їх частини, для провадження господарської діяльності та який оформив відповідно до вимог законодавства свої права на земельну ділянку під такими об’єктами, не повинен сплачувати земельний податок.
Разом із тим, абзац четвертий п. 297.1 ст. 297 ПК не передбачає звільнення від земельного податку для ФОП – платника єдиного податку у випадку, коли обов’язок по сплаті податку виникає у нього як у співвласника багатоквартирного будинку у складі витрат на управління.
Вищезазначені роз’яснення надані узагальнюючою податковою консультацією щодо справляння земельного податку з фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.07.2018 № 602.
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що з 01 січня 2022 року всі ФОП, які є платниками єдиного податку ІІ-ІV груп, при здійсненні готівкових розрахунків зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО або ПРРО) при здійсненні розрахункових операцій.
Постановою КМУ від 23.12.2021 №1359 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 №1336» внесено зміни до постанови №1336, які визначають, що підприємці платники єдиного податку, що провадять роздрібну торгівлю на території села маютьправо здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО, але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, крім випадків:
Головне управління ДПС у Сумській області повідомляє, що 24 грудня 2021 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.07.2021 № 417, яким затверджено Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів (далі – Порядок № 417).
Порядком № 417, зокрема:
Як вказують податківці: ФОП, які є особами з інвалідністю звільняються від сплати за себе єдиного внеску.
Подробиці у ІПК 16.12.2021 № 4687/ІПК/99-00-04-03-03-06