Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Якщо інформація про облікові дані неповна

Редакція

11.08.2017 254 0 0

Платник акцизного податку здійснює реалізацію пального через пункти продажу, не зазначені в заяві за формою № 1-АКП. Чи застосовуються до нього штрафні санкції?

Згідно з п. 6 Порядку № 113 реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви за формою № 1-АКП.

Інформація про всі введені в експлуатацію пункти (склади, комплекси, станції, інші об’єкти) з реалізації пального надається у заяві за формою № 1-АКП в розрізі Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України (далі — КОАТУУ). Щодо кожного пункту в заяві зазначаються код пункту реалізації пального (код згідно з ЄДРПОУ, якщо пункт є відокремленим підрозділом юридичної особи) або код за кодифікацією, прийнятою самою особою, назва, місцезнаходження та інші дані, встановлені формою заяви.

Отже, незважаючи на те що інформація про пункти (склади, комплекси, станції, інші об’єкти), в яких реалізується пальне (код, найменування, місцезнаходження та інші дані), відповідні коди адміністративно-територіальних одиниць згідно з КОАТУУ є довідковою, вона належить до облікових даних платника і є обов’язковою для заповнення заяви за формою № 1-АКП.

При цьому за невнесення платником акцизного податку змін до своїх облікових даних до нього може застосовуватися відповідальність, передбачена п. 117.1 ст. 117 Податкового кодексу.

Так, неподання у строки та у випадках, передбачених цим Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухобліку та/або складення податкової звітності, згідно з вимогами, встановленими Податковим кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 грн (у разі неусунення порушень або за ті самі дії, вчинені повторно протягом року, — 340  грн), на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, — 510 грн (у разі неусунення порушень або за ті самі дії, вчинені повторно протягом року, — 1 020 грн).

Джерело: http://www.visnuk.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали