Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Якщо імпортне пальне реалізується на умовах договору комісії

25.07.2018 181 0 0



Статтею 1011 Цивільного кодексу передбачено, що за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

Згідно з пунктами 212.1.15, 212.1.2 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу особа, яка реалізує пальне, та особа — суб’єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України, є платником акцизного податку. Такі особи підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб — підприємців до початку здійснення реалізації пального (пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Податкового кодексу).

Слід зазначити, що датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України є дата подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов’язання контролюючим органом у визначених законодавством випадках (п. 216.4 ст. 216 Податкового кодексу).

Статтею 231 Податкового кодексу встановлено порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у ЄРАН.

Відповідно до пп. 231.1.1 п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального (п. 231.3 ст. 231 Податкового кодексу).

Тобто платник податку складає акцизні накладні на операції з реалізації (передачі, відпуску, відвантаження) підакцизних товарів (продукції), які перелічені в пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, зокрема будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію).

При цьому платники акцизного податку (у розумінні пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу), які реалізують пальне (і комітент, і комісіонер), мають бути зареєстровані в контролюючих органах як платники акцизного податку.

http://officevp.sfs.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали