Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Дохід комітента-«єдинника»

03.02.2020 383 0 0

Доходом платника єдиного податку фізичної особи — підприємця (комітента) є загальна сума грошових коштів, отриманих за проданий товар з врахуванням винагороди комісіонера.


Індивідуальна податкова консультація ДПСУ 

від 22.10.2019 № 941/6/99-00-04-07-03-15/ІПК 

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) розглянула звернення щодо окремих питань застосування спрощеної системи оподаткування фізичною особою - підприємцем та з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні, повідомляє таке. 

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку регулюється главою 1 розділу XIV ПКУ. 

Відповідно до п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ (до суми доходу за звітний період включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, та вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхових виплат і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності. 

Разом з тим, відповідно до ст. 1011 Цивільного кодексу України 16.01.2003 р. № 435-IV із змінами та доповненнями (далі - ЦКУ) за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов'язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента. 

При цьому комітент повинен виплатити комісіонеру плату в розмірі та порядку, встановлених у договорі комісії (п. 1 ст. 1013 ЦКУ). 

Враховуючи викладене вище, доходом платника єдиного податку фізичної особи - підприємця (комітента) є загальна сума грошових коштів, отриманих за проданий товар з врахуванням винагороди комісіонера.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали