Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Додаткова соціальна відпустка: оплата після надання та поділ на частини не передбачені

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробiтної плати та умов працi

ПИТАННЯ: Чи можна провести оплату додаткової соцiальної вiдпустки пiсля її надання i чи пiдлягає така вiдпустка подiлу на частини?

ВIДПОВIДЬ: Згiдно з § 2 ст. 7 Конвенцiї № 132 «Про оплачуванi вiдпустки (переглянута в 1970 роцi)», ратифiкованої Законом України вiд 29.05.2001 р. № 2481-III, суми, що належать до виплати за час вiдпустки, виплачуються зацiкавленiй особi до вiдпустки, якщо iнше не передбачене угодою, що стосується цiєї особи i роботодавця.

Згiдно зi ст. 21 Закону України Про відпустки  (далi - Закон) заробiтна плата працiвникам за час вiдпустки виплачується не пiзнiше нiж за три днi до її початку.

У колективному договорi також установлюються взаємнi зобов'язання сторiн щодо регулювання виробничих, трудових i соцiально-економiчних вiдносин, зокрема режиму роботи, тривалостi робочого часу i вiдпочинку (ст. 7 Закону України Про колективні договори і угоди ).

Ураховуючи викладене, оскiльки чинним законодавством детально не регулюється порядок надання додаткової соцiальної вiдпустки, передбаченої ст. 19 Закону, вiн може бути визначений у колективному договорi пiдприємства (установи). При цьому, враховуючи норми ст. 21 Закону, працiвник має завчасно подати заяву на отримання вiдпустки, щоб кадрова служба установи встигла пiдготувати наказ про її надання, а бухгалтерiя - своєчасно провести оплату.

Додаткова соцiальна вiдпустка жiнцi, яка працює i має двох i бiльше дiтей вiком до 15 рокiв (ст. 19 Закону), надається тривалiстю 10 календарних днiв та на вiдмiну вiд щорiчних вiдпусток не пiдлягає подiлу на частини.

Олена УСЕНКО,
головний спеціаліст

"Праця i зарплата" № 29 (993), 03 серпня 2016 р.

Джерело: http://dominanta.in.ua/turnjs4/sample...

 

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали