Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Договір ЦПХ або трудовий: відмінності і відповідальність

Редакція

13.12.2016 2431 0 0

За фактичний допуск працiвника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працiвника на неповний робочий час у разi фактичного виконання роботи повний робочий час передбачено фiнансову вiдповiдальнiсть у 30-кратному розмiрi мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працiвника, щодо якого скоєно порушення.

Водночас вiдповiдно до чинного законодавства виконувати роботи, надавати послуги громадянин може як на пiдставi трудового договору, так i на пiдставi цивiльно-правового договору.

Трудовий договiр є угодою мiж працiвником i власником пiдприємства, установи, органiзацiї або уповноваженим ним органом чи фiзичною особою, за якою працiвник зобов'язується виконувати роботу, визначену цiєю угодою, з пiдляганням внутрiшньому трудовому розпорядковi, а власник пiдприємства, установи, органiзацiї або уповноважений ним орган чи фiзична особа зобов'язується виплачувати працiвниковi заробiтну плату i забезпечувати умови працi, потрiбнi для виконання роботи, передбаченi законодавством про працю, колективним договором й угодою сторiн.

Порядок укладення цивiльно-правових договорiв регулюється нормами цивiльного законодавства.

За договором пiдряду пiдрядчик зобов'язується виконати на свiй ризик певну роботу за завданням замовника з його або своїх матерiалiв, а замовник зобов'язується прийняти й оплатити виконану роботу. Оплата виконаних робiт (послуг) проводиться, як правило, пiсля оформлення акта приймання-здавання робiт, послуг.

Пiд час укладання договору пiдряду працiвник не подає заяву про прийняття його на роботу, роботодавець не видає наказ про зарахування його на певну посаду i не вноситься запис до трудової книжки.

За трудовим договором працiвник одержує заробiтну плату. Оплата виконаних робiт (послуг) за договором пiдряду проводиться у виглядi гонорару, як правило, пiсля оформлення акта приймання-здавання робiт, послуг.

На виконавця роботи за договором пiдряду не поширюються правила внутрiшнього трудового розпорядку пiдприємства, умови колективного договору, в тому числi рiзнi соцiальнi пiльги i гарантiї, така особа не має права на щорiчну вiдпустку.

До стажу роботи зараховується також робота за угодами цивiльно-правового характеру за умови сплати страхових внескiв.

Громадяни, що працюють на умовах цивiльно-правового договору, пiдлягають державному соцiальному страхуванню вiд нещасного випадку на виробництвi та професiйного захворювання, якi спричинили втрату працездатностi, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатностi i на випадок безробiття, мають право на вiдповiдне матерiальне забезпечення та соцiальнi послуги лише за умови сплати вiдповiдних страхових внескiв на добровiльних засадах.

Джерело: http://www.dominanta.in.ua/turnjs4/sa...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали