Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що підтверджує скасування старого ППР щодо податку на нерухомість при врученні нового

08.01.2024 27 0 0

Який документ надається платнику контролюючим органом для підтвердження скасування податкового повідомлення-рішення (далі – ППР) про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? 

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що згідно з пп. 266.7.3 Податкового кодексу визначено, що платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо: об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку, розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку, права на користування пільгою із сплати податку, розміру ставки податку, нарахованої суми податку. 

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, контролюючий орган за податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку та надсилає (вручає) йому нове ППР. Попереднє ППР вважається скасованим (відкликаним). 

Також, ст. 1 3акону вiд 02.02.1996 № 393/96-BР «Про звернення громадян» (далі – Закон № 393) передбачено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема, із заявою або клопотанням щодо реалізації свої соціально-економічних та особистих прав i законних інтересів. 

Громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян, медіа, посадових осіб, має право, зокрема, одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги (ст. 18 Закону № 393). 

Органи державної влади та місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об’єднання громадян, медіа, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов’язані, зокрема, письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення (ст. 19 Закону № 393). 

Отже, у разі виявлення розбіжностей за результатами звірки даних, контролюючий орган проводить перерахунок суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і надсилає (вручає) фізичній особі – платнику податків нове ППР, попереднє ППР вважається скасованим (відкликаним). 

У разі звернення платника податку із заявою (клопотанням) до контролюючого органу у відповідності до вимог Закону № 393, такому платнику надається письмова відповідь про результати розгляду такої заяви (клопотання). 

ГУ ДПС в Одеській області 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали