Що необхідно для перевезення домашніх тварин через митний кордон України
02.01.2018 1809 0 0
Головне управління ДФС у Луганській області нагадує. Для перевезення домашніх тварин через митний кордон України громадянам, треба не тільки задекларувати письмово, а ще й мати при собі оригінали відповідних дозвільних документів - міжнародних ветеринарних сертифікатів, підписаних державним інспектором ветеринарної медицини країни походження, як це передбачається відповідними ветеринарно-санітарними заходами (живі тварини під час переміщення через митний кордон України підлягають ветеринарно-санітарному контролю). При цьому, необхідно пам’ятати про наступні законодавчі вимоги:
- дозволяється тимчасове ввезення на митну територію України домашніх тварин в кількості не більше 3 ссавців, 6 птахів, 20 акваріумних риб;
- письмове декларування домашніх тварин здійснюється з використанням митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних з провадженням підприємницької діяльності;
- живі тварини, що ввозяться в Україну, повинні походити з країн або зон, які є вільними від хвороб (з вільною епізоотичною ситуацією), або у випадках, рекомендованих Міжнародним епізоотичним бюро (Всесвітньою організацією охорони здоров'я тварин), – із зон з низьким рівнем присутності хвороби;
- міжнародні ветеринарні сертифікати заповнюються українською і англійською мовами та/або мовою країни-експортера (імпортера). Для перевезення тварин територією країн СНД використовуються ветеринарні свідоцтва форми № 1 СНД, які заповнюються російською мовою.
З метою недопущення порушення вимог європейського законодавства під час вивезення з України на територію країн-членів ЄС домашніх тварин, їх необхідно дослідити на наявність поствакцинальних антитіл до вірусу сказу в лабораторії, що має відповідні повноваження. Експертний висновок (довідка) повинен бути прикладений до ветеринарного сертифікату. Під час оформлення міжнародних ветеринарних сертифікатів інформація про тварину буде перевірятися методом зчитування її за допомогою спеціальних засобів з мікрочипа тварини.
Забезпечення державного контролю за дотриманням вимог Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (СІТЕС) здійснює Державна екологічна інспекція України.
Нагадуємо, що краще заздалегідь проконсультуватись у митниці або ознайомитись з митними правилами на офіційному сайті Державної фіскальної служби України та на сайтах митниць в кожному регіоні.
Коментарі до матеріалу