Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Лікарня має філію, що веде с/г діяльність: що із податку на нерухомість

01.11.2018


Згідно з п. «ж» п. 266.2.2 ПКУ не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно будівлі та споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.10.2018 р. № 4443/ІПК/16-31-12-05-19

Головне управління ДФС у Полтавській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на звернення Товариства щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), повідомляє.

Товариство, основним видом господарської діяльності якого є «Діяльність лікарняних закладів» (код 86.10 КВЕД), поінформувало, що має в своїй структурі відокремлений структурний підрозділ без права юридичної особи - Філію, основним видом господарської діяльності якого є «Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур» (код 01.11 КВЕД), який використовує у своїй сільськогосподарській діяльності приналежні Товариству будівлі складів та автогаражів.

Товариство запитує про можливість віднесення його до категорії «сільськогосподарський товаровиробник» в значенні Кодексу та можливості застосування до приналежних йому об'єктів нерухомості норм пп. «ж» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу щодо виключення з об'єктів оподаткування Податком будівель та споруд сільськогосподарських товаровиробників, призначених для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Згідно з пп. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 Кодексу сільськогосподарський товаровиробник для цілей гл. 1 розд. XIV Кодексу - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та вилов риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Визначення «сільськогосподарський товаровиробник», яке міститься у пп. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, застосовується виключно для цілей гл. 1 розд. XIV Кодексу «Спрощена система оподаткування, облік та звітність», що прямо визначено таким пунктом і до зазначених правовідносин щодо сплати Податку дане визначення не застосовується, оскільки не відноситься до розд. XII «Податок на майно».

Згідно з п. 3 ст. 5 Кодексу інші терміни, що застосовуються у Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.

Визначення «сільськогосподарський товаровиробник» також міститься у ст. 1 Закону України «Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001 - 2004 років» від 18 січня 2001 року №2238-III, сільськогосподарський товаровиробник - фізична або юридична особа, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власновиробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією.

Крім того, законодавством з метою визнання осіб такими, що займаються сільськогосподарською діяльністю, вживається також поняття «виробники сільськогосподарської продукції».

Відповідно до абзацу два ст. 1 Закону України «Про сільськогосподарський перепис» від 23 вересня 2008 року №575-VI виробниками сільськогосподарської продукції є юридичні особи всіх організаційно-правових форм господарювання та їх відокремлені підрозділи, фізичні особи (фізичні особи - підприємці, домогосподарства), які займаються: сільськогосподарською діяльністю, передбаченою класифікацією видів економічної діяльності, мають у володінні, користуванні або розпорядженні землі.

Платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу).

Згідно з п. «ж» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу не є об'єктом оподаткування податком будівлі споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Враховуючи викладене, застосування п. «ж» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу передбачає, що сільськогосподарський товаровиробник:

  • здійснює сільськогосподарську діяльність відповідно до класифікатора видів економічної діяльності;
  • використовує будівлі, споруди безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
  • будівлі споруди сільськогосподарських товаровиробників, що безпосередньо використовуються у сільськогосподарській діяльності класифікуються у класі 1271 "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісництва та рибного господарства" Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 № 507.

Суб'єкти господарської діяльності підлягають обов'язковій реєстрації у Єдиному державному реєстр підприємств та організацій України із зазначенням основного виду економічної діяльності у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2005 року № 118. Порядок визначення основного виду економічної діяльності підприємства наведено у Методологічних положеннях щодо визначення основного виду економічної діяльності підприємства, затверджених наказом Держкомстату від 14.12.2006 № 607 (далі - Методологічні положення).

Основний вид економічної діяльності - вид діяльності підприємства, на який припадає найбільший внесок у валову додану вартість, при цьому він необов'язково має частку 50 або більше відсотків у валовій доданій вартості (п. 2 Методологічних положень).

Таким чином, за умови, що результат господарської діяльності Товариства відповідає критеріям, визначеним пп. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, а основний вид його економічної діяльності задовольняє умови п. 2 Методологічних положень, то Товариство матиме підстави для застосування норм пп. «ж» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу до приналежних йому об'єктів нерухомості.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
09.07.2025
Спрощене регулювання трудових відносин: чи є право на відпустку
Чи має працівник право на відпустку в умовах спрощеного режиму регулювання трудових відносин? Більше за темою: Особливості звільнення працівників при спрощеному режимі трудових відносин В умовах спрощеного режиму щорічні оплачувані відпустки та відпустки без збереження заробітної плати надаються пр...
09.07.2025
Як отримати відстрочку у застосунку «Резерв+» автоматично
Деякі громадяни можуть оформити відстрочку від мобілізації автоматично за допомогою застосунку «Резерв+»: як її отримати? Більше за темою: Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації Зміни щодо військового обліку та відстрочки від призову Зокрема, це стосується осіб,...
09.07.2025
Хто визначає резиденство ФО при оподаткуванні доходів від продажу майна
Фізична особа самостійно визначає резидентський статус відповідно до критеріїв, зазначених у абзацах першому – четвертому пп. «в» пп. 14.1.213 ПК. Більше за темою: Унесення права користуванням майном до складеного капіталу фермерського господарства Адміністративний арешт майна пл...
Кращі матеріали