Автомобілі переміщуються через кордон своїм ходом: яку ставку ПДВ потрібно застосовувати?
Судячи з відповіді ДФС, в Індивідуальній податковій консультації від 05.02.19 р. № 402/6/99-99-15-03-02-15/ІПК розглянута така ситуація. Водії платника ПДВ доставляють замовникові вантаж у вигляді транспортних засобів (тягачів і причепів), які перетинають митний кордон України своїм ходом.
На думку ДФС, у цьому випадку перевезення вантажу (тобто транспортного засобу) здійснюється без фактичного використання будь-якого виду транспорту перевізника. І тому таке перевезення не підпадає під операції, визначені пп. «а» пп. 195.1.3 Податкового кодексу (далі – ПК), і повинне обкладатися ПДВ за ставкою 20 %.
Чи є думка ДФС у цьому випадку справедливою? Як випливає з норми пп. «а» пп. 195.1.3 ПК, під її дію підпадають послуги з міжнародного перевезення вантажів залізничним, автомобільним, річковим (морським) та авіаційним транспортом – за умови підтвердження такого перевезення єдиним міжнародним перевізним документом.
Дійсно, у розглянутій ситуації вантаж пересувається самостійно, тобто без використання будь-якого транспортного засобу. Тому важко не погодитися з висновком ДФС (така операція таки не підпадає під дію норми пп. «а» пп. 195.1.3 ПК). А оскільки місцем реєстрації постачальника послуг є Україна, то послуги платника ПДВ із надання водіїв для перевезення автотранспорту обкладаються ПДВ за ставкою 20 % згідно з п. 186.4 ПК.
Коментарі до матеріалу