Анулювання ПДВ-реєстрації і товарна дебіторка: що з податковим кредитом
Випадок, коли на дату анулювання ПДВ-реєстрації платник податку має дебіторську заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами, «вхідний» ПДВ за якими включили до податкового кредиту.
У п. 184.7 ПКУ прописано спецправило для товарів/послуг, необоротних активів, «вхідний» ПДВ за якими включили до податкового кредиту, але які до анулювання ПДВ-реєстрації так і не використали в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності. У такому разі ПДВшник в останньому звітному періоді не пізніше дати анулювання його ПДВ-реєстрації зобов’язаний визначити податкові зобов’язання за такими залишками активів. База оподаткування — звичайна ціна відповідних товарів/послуг чи необоротних активів.
Ця норма не стосується випадків анулювання ПДВ-реєстрації внаслідок реорганізації платника ПДВ шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.
Водночас податківці наполягають на застосуванні цього спецправила і до дебіторської заборгованості за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами. Звичайно, за умови, що суми ПДВ по передоплаті були включені до податкового кредиту.
Отже, до анулювання ПДВ-реєстрації платник податку має нарахувати умовні податкові зобов’язання ще й за товарною дебіторською заборгованістю.
dp.tax.gov.ua
Коментарі до матеріалу