Алгоритм реєстрації ПРРО ДПС
Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків роз’яснює, що програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО) – програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.
Процедури реєстрації ПРРО врегульовані Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затверджено наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547 (далі – Порядок № 547).
Державною податковою службою розроблено та запропоновано для використання суб'єктам господарювання безоплатне програмне рішення, призначене для реєстрації розрахункових операцій. (ПРРО). Реєстрація в контролюючому органі ПРРО проводиться автоматично через Єдине вікно подання електронної звітності із застосуванням будь-якого програмного забезпечення, наявного у суб’єкта господарювання – Електронний кабінет, iFin, Sonata, M.E.Doc на підставі заяви, що подається до фіскального сервера ДПС у електронній формі.
До початку реєстрації ПРРО, суб’єкт господарювання повинен подати повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП, до органу ДПС за основним місцем обліку.
Обмін даними між ПРРО та фіскальним сервером здійснюється виключно в електронній формі із застосуванням кваліфікованих/удосконалених електронних підписів та/або печаток.
Дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовується ПРРО, вносяться до Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – Реєстр ПРРО) на підставі поданих суб‘єктами господарювання в електронній формі повідомлень про надання інформації щодо кваліфікованих/удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО за формою № 5-ПРРО, встановленою Порядком №547. Відеоуроки щодо формування електронного підпису та/або печатки для ПРРО розміщено за посиланням.
Наступним кроком є завантаження безкоштовного програмного забезпечення з сайту ДПС. Програмний РРО можна встановити на смартфон, планшет, комп’ютер чи інший пристрій, який підтримує операційну систему Windows, Android, IOS i web-версії та має підключення до мережі Інтернет. ПРРО від ДПС для відповідних операційних систем розміщені на цифрових платформах. Завантаження можливо здійснити за посиланням.
Для реєстрації ПРРО суб’єкт господарювання повинен подати заяву про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО, в електронній формі, засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій. Форми для реєстрації ПРРО та інструкція щодо їх заповнення знаходиться за посиланням.
Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО.
Після завершення реєстраційної процедури ПРРО із присвоєнням йому фіскальним сервером ДПС фіскального номера, включення такого ПРРО до Реєстру ПРРО, суб‘єкт господарювання може використовувати цей ПРРО для проведення розрахункових операцій.
Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП
Коментарі до матеріалу