ЗВТ з Канадою: чого чекати від взаємної торговельної лібералізації
17.03.2017 140 0 0
15 березня в Міністерстві економрозвитку і торгівлі України повідомили, що Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою запрацює вже цього літа.
Зі свого боку Україна зобов'язалася здійснити повну лібералізацію для 72% канадських товарів, скасувати (з використанням перехідних періодів у 3,5 і 7 років) для 27% товарів із Канади, провести часткову лібералізацію сільськогосподарських товарів з цієї країни.
Канадці ж гарантують українським експортерам такі умови, як відкриття 99% ринку товарів, асиметричні тарифні зобов'язання, технічна допомога.
Основними взаємними положеннями угоди є пільговий доступ до участі в державних закупівлях, охорона та захист інтелектуальної власності, спрощення процедур торгівлі щодо застосування нетарифних заходів.
Зона вільної торгівлі з Канадою може стати прекрасною можливістю для нарощування експорту, так і наситити український ринок імпортними канадськими товарами.
Зазначимо, що з введенням в дію 1 січня 2016-го Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, експорт українських товарів (порівняно з 2015 роком) в ряд великих ринків ЄС знизився. Зокрема, знизилися темпи торгівлі вітчизняними товарами з Великобританією, Францією, Італією, Іспанією та Португалією. Разом з тим, пожвавився експорт в Німеччину, Нідерланди, Швецію, Фінляндію, Румунію, Польщу та Хорватію.
Що стосується показників імпорту, то вони продемонстрували позитивний результат для більшості країн-членів ЄС. Найбільше порівняно з попереднім роком у 2016-му почали возити товарів в Україну з Франції, Швеції, Великобританії, Хорватії, Італії, Латвії, Данії, Чехії, Словаччини і т. д.
Джерело: https://ru.slovoidilo.ua/
Коментарі до матеріалу