Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Житло від держави – реальність

Редакція

21.05.2018 369 0 0

Уряд запропонує програму фінансування державних житлових програм.

Українцям дозволять самостійно обирати будинок за програмою Доступне житло і Молодіжне кредитування. Такі можливості стануть частиною модернізації державних житлових програм, вказано в ініціативі Міністерства регіонального розвитку. 

Критерії учасника програми державної підтримки

В рамках державної підтримки витрати державою покриваються від 30 до 50% вартості квартири або будинку. З 2015 року ці програми не фінансувалися. Торік виплати відновили і надали 30 млн гривень. З'явилися дві нові категорії - переселенці й учасники АТО. Раніше в програмі могли брати участь лише українці, які стоять у черзі на квартиру, - соціально незахищені категорії населення. Цьогоріч до списку внесли тих, хто взагалі не має житла. Таким чином, підтримку може отримати будь-який українець, який потребує поліпшення житлових умов.

Додаткові категорії громадян, які можуть отримати житло

Доступне житло для людей має починатися з дозволу самостійно обирати об'єкт будівництва для придбання житла за державними програмами. Дохід громадянина для можливої участі в програмі повинен становити не більше трикратного розміру середньомісячної заробітної плати у регіоні на одну особу, а не п'ятикратного, як діє нині. Уряд пропонує надавати державну підтримку, виходячи з нормативу 21 кв.м. від загальної площі житла на особу та додатково 10, 5 кв. м. на сім'ю. Дозвіл купувати нерухомість у зданих будинках  - це  також можутьзапровадити за цією програмою. Чиновники розширять коло учасників програм за рахунок залучення державних банків.

Українці, які потребують покращення житлових умов, отримають 30 % відшкодування від вартості квартир. А  переселенці і родини бійців АТО заплатять лише половину.

У цьому році програму Доступне житло профінансують на 100 млн гривень замість потрібної суми в мільярд гривень. Ще 30 млн гривень держава виділила на забезпечення молоді житлом

Суми, що виділені, держава спрямує на компенсацію відсотків за кредитами.

З 2010 по 2014 роки програмою доступного житла скористалися понад три з половиною тисячі сімей, на це пішло 420 млн гривень з держбюджету.

http://www.minregion.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали