• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

«Зелений» тариф дозволяє окупити сонячну електростанцію за 6-7 років

ред. Uteka.ua

17.06.2016 183 0 0

Введений в 2009 році "зелений" тариф, дозволяє державі не лише продавати електроенергію за вищими цінами, а й значно зменшити термін окупності інвестиційних проектів будівництва об'єктів відновлюваної енергетики.

Сьогодні частка альтернативної енергетики в загальному енергобалансі України (включаючи газ і нафту) не перевищує 1%.

Зокрема, сонячні електростанції (СЕС) в Україні відкривають переважно закордонні інвестори. Ось, наприклад, в Самборі Львівської області закінчується будівництво СЕС потужністю 4 МВт за рахунок підприємців з Чехії.

Втім, єдиним доступним фінансовим інструментом для реалізації інвестпроектів в альтернативну енергетику залишаються кредитні програми Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Фонду Чистих Технологій та Глобального Екологічного Фонду. Зокрема, за період 2009-2014 рр. на реалізацію цих проектів, ЄБРР виділив 50 млн. євро, Фонд Чистих Технологій – 20 млн. євро, а Глобальний Екологічний Фонд – $ 84,5 млн.

До речі, вартість будівництва СЕС в Україні потужністю 100 тис. КВт становить $ 100 тис., які завдяки «зеленому» тарифу можна окупити за 6-7 років.

Варто зазначити, що середній рівень «зеленого» тарифу в Україні (18,2 євро) вищий ніж у багатьох країнах Євросоюзу (14,7 євро). І середні процентні ставки для валютних кредитів в зеленій енергетиці України перевищують аналогічний показник в країнах ЄС: 8,6% проти 2,8%.

Докладніше дивись за посиланням: http://ecotown.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали