Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Захист прав за аграрною розпискою здійснюється нотаріусом із залученням виконавчої служби

Редакція

27.02.2017 140 0 0

Малі та середні сільгоспвиробники демонструють підвищену увагу до аграрних розпискок. Цей новий інструмент кредитування спрощує доступ до матеріально-технічних і фінансових ресурсів.

З недавніх пір він впроваджується Міністерством аграрної політики та продовольства України, Міністерством юстиції України, Проектом Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку) «Аграрні розписки в Україні». Робота здійснюється за підтримки уряду Швейцарської Конфедерації.

Аграрні розписки в Україні стартували восени 2014 року. І хоча з тих пір пройшло не надто багато часу, вони вже зуміли добре себе зарекомендувати. Це підтверджують експерти, про це свідчить офіційна статистика. Згідно їй, станом на кінець лютого поточного року, вже видані 80 розписок. Завдяки їм, у сільське господарство залучено 464 млн грн.

Щорічно в областях, які приєднуються до роботи з аграрними розписками, Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з Міністерством юстиції та Проектом IFC проводять потужні інформаційні кампанії. Їх фахівці докладно розповідають сільгоспвиробникам, нотаріусам, постачальникам матеріально-технічних ресурсів, трейдерів, представників банківської сфери та місцевих органів влади про особливості нового інструменту фінансування та його можливості.

За весь час роботи з агарными розписками не було жодного факту несплати. Всі кредитори і позичальники добре справляються зі своїми обов'язками.

Такий високий результат досягнуто завдяки багатьом факторам. По-перше, аграрні розписки максимально враховують інтереси сільгоспвиробників та їх бізнесових партнерів. Саме тому вони намагаються діяти узгоджено. По-друге, аграрні розписки передбачають механізм захисту взаємних інтересів.

Поки що цей механізм захисту спільних інтересів не працює, але якщо одна із сторін без будь-яких вагомих на те причин відмовиться від виконання взятих на себе договірних зобов'язань, то він миттєво включиться. Наприклад, якщо сільгоспвиробник порушить попередні домовленості, які були зафіксовані в аграрній розписці, то кредитор зберігає за собою право звернутися до нотаріуса за виконавчим написом з подальшим залученням Державної виконавчої служби за спрощеною процедурою.

Втім, до цієї роботи в подальшому долучаться й приватні виконавці. Так передбачено змінами до чинного законодавства, які нині впроваджуються в практику.

Очікується, що інститут приватних виконавців почне працювати вже в цьому році. Принаймні, в Мін'юсті все роблять для того, щоб реформа виконавчої служби відбулася якомога швидше і виявилася успішною. Також тут дбають про збільшення кількості нотаріусів, які працюють з аграрними розписками.

Джерело: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали