Навіщо Україні планувати бюджет на три роки: думки експертів
14.02.2017 110 0 0
Кабінет міністрів України схвалив концепцію управління державними фінансами, яка передбачає запровадження середньострокового бюджетного планування на три і більше роки.
Як це буде працювати?
За задумом Мінфіну, в середньостроковій бюджетної декларації будуть визначені основні прогнозні і цільові макропоказники, основні завдання бюджетної і податкової політики, максимальні розміри видатків бюджету (загальні і для кожного міністерства і відомства). В законі будуть закріплені обмеження дефіциту бюджету, зовнішнього боргу, витрат і т. д.
Очікується, що уряд буде залучати Верховну Раду до планування бюджету на більш ранніх стадіях.
Чого це дозволить досягти?
Мета впровадження нової системи – підвищити ефективність управління державними фінансами, домогтися чіткості цілей розвитку та ключових показників ефективності, розподіляти бюджетні ресурси відповідно до пріоритетів розвитку в середньостроковій перспективі.
За задумом авторів реформи, це дозволить більш ефективно витрачати державні кошти – буде здійснений перехід від утримання закладів до надання якісних державних послуг. Також це має підвищити якість та ефективність адміністрування податків і зборів та рівня дотримання податкового законодавства.
Що буде зроблено вже в цьому році?
В поточному році буде прийнята бюджетна декларація на 2018-2020 рр.., в якій буде закріплені пріоритети бюджетної політики та граничні обсяги витрат. Міністри будуть представляти Верховній Раді взяті на себе цілі і звітувати про їх досягненні. Повинен бути розроблений і прийнятий закон "Про державне стратегічне планування" та розроблена стратегія податкової системи.
Докладніше дивись за посиланням: http://www.segodnya.ua/
Коментарі до матеріалу