Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Навіщо бізнесу сучасні IT-технології

01.03.2018

(изложено на языке оригинала)

Новітні технології змінюють стереотипи ведення бізнесу.

На початку 2018 року до сотні найсильніших IT-компаній світу потрапило на 5 компаній більше, ніж на початку 2017 року. Всього в рейтингу The 2018 Global Outsourcing 100 фігурує 18 українських технологічних підприємств. Сходинки рейтингу посіли не тільки "динозаври" IT-ринку, а й новачки: AMC Bridge, Infopulse, Intellias, Innovecs.

Рейтинг оцінював відгуки клієнтів про компанію, досягнення, динаміку зростання, інноваційність у наданні послуг, наявність проектів корпоративної соціальної відповідальності. До списку кращих IT-постачальників увійшли 75 великих гравців – категорія Leader, річний дохід від $50 млн, і 25 компаній, які активно розвиваються.

Українська IT-галузь минулого року була помічена не тільки на міжнародній арені, а й в економіці країни. Внесок експортної IT-індустрії в загальний ВВП становив 3,3%, а скарбниця збагатилася на 16,7 млрд грн податків. У доларовому вираженні обсяг експорту послуг IT-сектору за рік виріс на 20% – до $3,6 млрд.

Втім, зростання було не тільки в економіці. Кількість фахівців, що працюють у цій галузі, за рік також зросла, кількість вакансій – теж. За даними порталу DOU, вперше з "докризових" 2007-2008 років ринок цієї категорії виріс на 27% – до 126, 9 тис. співробітників.

Зростання фахівців оновило спектр тенденцій. Активно розвивається автомобільний сегмент, телеком-технології, а також, попри всю своїю консервативність, фінансовий сегмент.

Також у пострадянському просторі та в країнах близького зарубіжжя основним трендом в IT є технологія blockchain (блокчейн), яка унеможливлює зміну даних в системі, додає Карен Чифталарян, керівний партнер Standart NV.

Україна в цій технології навіть вибилася в лідери. Так, у вересні 2017 року наша країна вперше в світі провела аукціон за допомогою блокчейн. Крім того, Національний банк України (НБУ) серйозно зайнявся переведенням гривні на технологію блокчейн.

Розвиток України також визнали в світовому співтоваристві. Під час всесвітнього економічного форуму в Давосі один з головних блокчейн-експертів в світі Дон Тапскотт (Канада) представив блокчейн-карту з 14 країн-лідерів, до якої увійшла і Україна.

При цьому, Чифталарян каже, що одночасно "технологія викликає у IT-суспільства масу питань, недовіри і побоювань, але, незважаючи на це, вона існує".

IT-ринок настільки різноманітний, що більшість ніш все одно залишаються вільними. Для їхнього розвитку потрібні гроші. Але якщо ідея гарна, то знайти їх зараз не виклече великих труднощів. За словами експертів, у світі існує багато фондів, венчурних інвесторів, які перебувають у пошуку технологічних стартапів і компаній, які надають нові ідеї в цій сфері.

Втім, зараз цифрові технології затребувані. Великий бізнес шукає партнерів, здатних виконувати цілі, пов'язані з розробкою програмного забезпечення і переведення бізнесу на вигідніші технології.

Але звертати увагу на розвиток технологій повинен не тільки бізнес, а й уряд. Потрібно звернути увагу на цей ринок не з точки зору того, що там є гроші, а з точки зору того, що це все-таки двигун економіки в країні.

В цілому, експерти очікують, що ринок ІТ-індустрії зросте до $4,5 млрд. Адже Україна давно довела, що вміє створювати дійсно гнучкі корпоративні інноваційні системи для ІТ-компаній, а також для компаній, які фактично задіяні в різних сегментах бізнесу. Це і ритейл, і логістика, і комунікаційні технології.

Джерело:https://biz.nv.ua/ukr/publications/navishcho-biznesu-suchasni-it-vinakhodi-2454396.html

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
25.07.2025
НБУ залишив облікову ставку на рівні 15,5 %
Правління НБУ ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 15,5 %. Це підтримає стійкість валютного ринку та контрольованість інфляційних очікувань, що сприятиме подальшому послабленню цінового тиску. НБУ зберігатиме достатньо жорсткі монетарні умови стільки, скільки буде потрібно, щоб забезпе...
25.07.2025
Нові підходи до праці жінок та зарахування їх стажу в умовах війни
Внаслідок оновлення законодавства та зміни підходів у сфері праці, спричинених повномасштабною війною, в Україні зростає кількість жінок, які подаються на вакансії в галузях, де традиційно переважали чоловіки. Йдеться, зокрема, про важку промисловість, логістику, будівництво та технічні спеціальност...
24.07.2025
Банки очікують зростання кредитного портфелю: результати опитування
Банки зберегли оптимізм стосовно зростання кредитних портфелів бізнесу та населення і вперше за рік очікують поліпшення якості позик. Про це свідчать результати щоквартального опитування про умови банківського кредитування. Більше за темою: Позика за кредитною лінією та дисконтування Доступні кред...
Кращі матеріали