Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Юридичні поради: пропажа грошей на картці

Редакція

28.03.2017 212 0 0

В яких випадках можливе зникнення коштів з банківської карти? Як захиститися від злодіїв? Що робити, коли гроші з картки зникли?

Разом з появою платіжних карт виник так званий «скіммінг» — зчитування даних картки з допомогою спеціального пристроїв (установка на банкоматах додаткових панелей, сканерів інформації, камер шахраїв і т. д.). Як не дивно, але цей спосіб шахрайства існує і в наш час.

Найнебезпечніші банкомати — ті, які розташовані на вулиці, а самі незахищені карти — без чіпа. Тому краще мати такі, які просять підтвердження пін-коду при розрахунку, або обзавестися безконтактними картками.

Існують прості правила, дотримуючись яких, Ви можете мінімізувати можливі ризики:

- під час введення пін-коду намагайтеся прикривати клавіатуру банкомату рукою або корпусом;

- не носіть пін-код разом з картою і не пишіть на ній секретні цифри;

- замовте послугу смс-сповіщення про всі транзакції, щоб знати, коли і скільки грошей з Вашого рахунку знімається;

- під час оплати в ресторанах і кафе перевіряйте суму в чеку.

Якщо все ж біда трапилася і гроші на карті пропали, то:

Крок 1. Заблокуйте її. Зателефонуйте до кол-центру і пройдіть процедуру ідентифікації. Для цього знадобляться паспортні дані, номер картки і відповідь на секретне питання (як правило, це дівоче прізвище матері).

Крок 2. Напишіть заяву. Бажано звернутися в банк відразу ж після виявлення незаконного зняття коштів.

Крок 3. Доведіть свою непричетність, наприклад, той факт, що Ви не були у місті, в якому здійснювалася транзакція (зняття коштів).

Пам'ятайте: витік грошей з Вашої картки можливий і за кордоном. Єдине, що втішає в такому разі, — легше довести, що це зробили не Ви, отримавши підтвердження про те, що не було перетину кордону держави.

Враховуючи Ваші докази, банки проводять своє незалежне розслідування. Але якщо у Вас викрали значну суму коштів, то краще звернутися ще й в поліцію, де також потрібно буде довести свою непричетність, інакше Вам не тільки не повернуть гроші, але ще і почнуть кримінальне провадження за фактом шахрайства.

Джерело: http://sud.ua/news/2017/03/27/102117-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали