Юридичні поради: легалізація перепланування квартири
10.07.2017 530 0 0
Самовільне перепланування може викликати руйнування будинку і загибель великої кількості людей, тому до питань реконструкції житла експерти радять ставитися дуже серйозно. Перш, ніж почати будь-які будівельні роботи, рекомендується подбати про всі дозволи.
За загальним правилом власник квартири, який бажає провести перепланування, повинен пройти кілька кроків по залученню державних і приватних структур. Цей процес правильно починати з розробки проекту реконструкції квартири. Слід звернутися в ліцензовану проектну організацію, яка має сертифікованих архітекторів, і укласти з нею договір на виконання робіт. Проектант бере на себе відповідальність за те, що роботи, які будуть зроблені, відповідають державним стандартам, будівельним нормам і правилам.
Після вибору підрядної організації для здійснення ремонтних робіт особа повинна звернутися в Центр надання адміністративних послуг свого району і заповнити декларацію про початок виконання будівельних робіт в квартирі. Документ направляється адміністраторами центру в Державну архітектурно-будівельну інспекцію, без участі заявника.
У декларації обов'язково повинні бути вказані дані про замовника реконструкції, а також про автора проекту та будівельної компанії, яка безпосередньо буде виконувати роботи. Далі Ваші документи вивчать фахівці зазначеної інспекції і приймуть рішення про надання (чи ні) дозволу на реконструкцію житла. Тільки отримавши позитивну відповідь, Ви маєте право починати будівельні роботи.
Після завершення будівництва переплановану квартиру потрібно ввести в експлуатацію. Перший крок - потрібно замовити технічну інвентаризацію в БТІ або приватної організації, співробітники якої проведуть заміри житла за фактом реконструкції і внесуть дані в технічний паспорт. Отримавши на руки цей документ, власник квартири обов'язково вдруге звертається в дозвільний центр та декларує вже завершення ремонтних робіт. Після цього роботи будуть вважатися введеними в експлуатацію.
На цьому процедура узаконення реконструкції не закінчена. Особі слід звернутися в Державну реєстраційну службу для того, щоб замінити документ про право власності на змінений об'єкт нерухомого майна. В результаті Ви повинні отримати нове свідоцтво і витяг з реєстру речових прав.
В кінці нагадаємо про основні етапи проведення легальної реконструкції квартир у багатоповерхівці:
- перепланування потрібно починати з замовлення проекту реконструкції в ліцензованій проектній організації;
- наміри про проведення перепланування житла слід задекларувати;
- для оформлення декларації прямуйте до дозвільного центру;
- після проведення будівельних робіт потрібно отримати новий технічний паспорт квартири;
- процедура реконструкції житла буде вважатися завершеною після того, як власник квартири отримає нове свідоцтво про право власності в Державній реєстраційній службі.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу