Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Юридичні поради: куди скаржитися при межових спорах

Редакція

12.05.2017 1086 0 0

Куди звертатися зі скаргою на сусіда, який порушив Ваші земельні права? Наскільки ефективні рішення сільрад у межових спорах?

Варіантів захисту своїх прав є декілька, все залежить від ситуації.

Спосіб перший: звернутися безпосередньо до суду. У позові можна вимагати встановити справедливу кордон ділянки, повернути самовільно захоплену землю, прибрати перешкоди для користування ділянкою.

Паралельно можна поскаржитися на сусіда в Державну інспекцію сільського господарства України, і її інспектор складе акт про правопорушення. Направте до інспекції заяву, виклавши суть порушеного питання та, по можливості, вказавши посилання на конкретні норми законодавства. Але інспектори наголошують: перед зверненням до них приведіть в порядок всю документацію і спробуйте вирішити конфлікт мирним шляхом.

Земельний кодекс України передбачає, що органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів, щодо ділянок, які перебувають у власності і користуванні громадян, для дотримання правил добросусідства. Підставою є заява однієї із сторін, яке розглядається протягом місяця за участю зацікавлених осіб. Сторони повинні бути завчасно повідомлені про дату та час обговорення спору.

Також земельні конфлікти можуть розглядатися членами спеціально створених постійних комісій місцевих органів влади, але на практиці ці норми чи застосовуються, адже будь-яке рішення органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів не є остаточним і може бути переглянуте в суді.

Але є ситуація, коли дешевше і швидше вирішувати конфлікт саме в сільраді: коли з сусідом вже домовилися, але потрібно це якось оформити. Щоб уникнути тимчасових і грошових витрат на землевпорядну документацію та нотаріусів межовий спір краще вирішити в місцевій раді, зафіксувавши це на папері.

Коли Вам все-таки не вдається домовитися з сусідом, можна звернутися до інспектора з екологічних питань, якщо інший земельну ділянку є джерелом шуму, забруднень або використовується не за цільовим призначенням.

І в кінці наші основні поради:

- будьте доброзичливі з сусідами;

- не створювати прецедент, тобто самі не порушуйте будівельних норм і правил користування земельною ділянкою;

- заздалегідь потурбуйтеся про документації на землю;

- якщо виник конфлікт з сусідами, то до останнього намагайтеся вирішити його самостійно (без суду, сельхозинспекторов і прокуратури): так дешевше;

- не керуйтеся емоціями та не вдавайтеся до силового тиску: цим Ви тільки нашкодите рішенням межового спору.

Джерело: http://sud.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали