Юридичні поради: як повернути зниклі в Інтернеті гроші
31.03.2017 138 0 0
У яких випадках банк може повернути гроші, які зникли на картці? Чим небезпечні розрахунки в Інтернеті? Як Ваші гроші можуть вкрасти самі працівники банку?
Гроші, які зникли на картці, банки повертають у тому випадку, якщо відсутня вина клієнта в цій справі і немає сумнівів у його чесності. В даному випадку більше працює навіть не законодавство, а репутація банку в питанні збереження коштів. Компенсація буде ще більш імовірною, якщо встановлено коло підозрюваних. Адже саме з злочинця згодом фінансова установа витребовує цю суму.
Звичайно, ризик того, що банк не компенсує гроші, які у Вас вкрали, все ж є. Особливо, якщо справа стосується значної суми, а також якщо власник необережно поводився з карткою (давав її у користування дітям, дружині або взагалі знайомим). Тут фінустанова нагадає про договір по банківській карті, по якому Ви не повинні надавати інформацію третім особам.
В ідеалі картку з великою сумою на ній краще не носити постійно з собою, а зберігати в сейфі. Для щоденних покупок бажано мати ще одну пластикову карту, на якій буде лежати незначна сума коштів.
Точно також окрему картку краще мати і для розрахунків в Інтернеті. При цьому стежите за тим, які сайти Ви відвідуєте. Небезпечними можуть бути і троянські програми на Вашому комп'ютері: вони можуть передавати важливі дані шахраям. Спеціальну картку для розрахунків в мережі краще тримати вдома, перераховувати на неї гроші, необхідні для конкретної покупки, а також встановити ліміт на зняття коштів. Також перед першим розрахунком карткою онлайн уточніть у працівника банку про стан блокування інтернет-розрахунків.
Буває і таке, що гроші з картки ніхто не крав, а виною всьому — людська або технічна помилка. В такому випадку повернення коштів не є проблемою.
Гірше, коли гроші клієнтів знімають самі працівники банку — довести і виявити подібні факти складно. Тут не обійтися без допомоги досвідчених юристів та адвокатів.
Звичайно, судитися з фінансовою установою — невдячна справа. Але якщо Ви точно впевнені, що Вам не допомогли з проблемою, незважаючи на Вашу непричетність, допомогу слідству і хорошу банківську історію, то бийте по репутації такого банку. Тобто крім заяви в суд, пишіть скаргу із зазначенням своїх претензій в міжнародні платіжні системи (Visa, MasterCard), які можуть допомогти з розслідуванням і поверненням Ваших грошей.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу