Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Юридичні поради: як зберегти багаж при перельоті

Редакція

16.02.2017 280 0 0

Що робити, якщо під час авіаперельоту Ваш багаж загубився або його обікрали? І за яких обставин можуть не пустити на борт?

Напевно, найгірше, що може статися під час авіаподорожі, — це втрата або пошкодження багажу.

Ситуація 1. Затримка багажу.

Для того, щоб валізи знайшли свого господаря, пасажир повинен заповнити спеціальний документ і вказати точні дані, приклавши до заяви копії багажного квитка і талона. Авіакомпанія інформує пасажира про пошук валізи і при виявленні доставляє його за вказаною адресою.

Багаж шукають 21 день, після чого його вважають втраченим.

Ситуація 2. Втрата багажу.

Якщо валізу не знайшли, то пасажиру виплачується компенсація в розмірі 20 дол. за 1 кг втраченого багажу (цінність речей значення не має).

Ситуація 3. Викрадення речей з багажу.

Перевізники рекомендують пасажирам не класти у валізу гроші та цінні речі: забирайте їх в ручну поклажу. Наївно вважати, що в багажі можна заховати незадекларовані купюри.

У разі зникнення речей з валізи необхідно довести факт їх наявності та цінність, а також звернутися з скаргою відразу ж після виявлення пропажі. Оскільки довести, що саме було в багажі, складно, експерти радять обов'язково додатково пакувати валізу (вдома або в аеропорту). Хоча, пакувальна плівка захищає більше від механічних пошкоджень, ніж від проникнення.

Відмова від перельоту — ще один важливий момент, про який повинен знати кожен, хто збирається подорожувати літаком. Як правило, не допускають пасажирів, які мають ті чи інші проблеми з документами. Не пустити в літак можуть і тих, кому летіти не дозволяє стан здоров'я, а також вагітних на пізніх термінах. З 28 тижня вагітності авіакомпанія має право попросити у майбутньої мами довідку від лікаря про безпеку польоту, а з 32-35 тижні — відмовити сідати на борт.

Нетверезий стан (наркотичне, алкогольне сп'яніння) і неадекватна поведінка пасажира також можуть стати причиною недопуску на літак.

Отже, наші поради:

- дізнавайтеся про правила пасажирських перевезень авіаліній, якими користуєтеся;

- не кладіть гроші і цінності в багаж;

- ретельно упаковуйте валізи;

- стежте за тим, щоб Ваші документи і віза були дійсними;

- не зловживайте алкоголем до і під час польоту.

Джерело: http://sud.ua/news/2017/02/15/100712-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали