Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Юридичні поради: як оформити документи для виїзду дитини за кордон

Редакція

21.06.2017 1928 0 0

Щоб дитина поїхала за кордон на відпочинок, лікування або змагання, батьки повинні заздалегідь потурбуватися про спеціальні документах. Додаткові дозволи потрібні, якщо ваша донька чи син їдуть за кордон тільки з одним з батьків або з третьою особою (дідусем чи бабусею, нянею, тренером).

Є кілька варіантів оформлення документів для виїзду дитини за кордон.

Перший - вписати інформацію про сина чи доньки в закордонний паспорт одного з батьків. Для цього при його оформленні потрібно подати відповідну заяву, а також докласти фото дітей. Після цього дитина зможе подорожувати тільки з тим батьком, в чий паспорт він вписаний.

Наступний варіант - оформлення проїзного документа дитини терміном на три роки. У цьому випадку, крім заяви і фотографій дітей, потрібно нотаріальна згода батьків на видачу такого документа.

Якщо дитині (а дітьми в Україні вважаються особи у віці до 18 років) виповнилося 16 років, то він може отримати закордонний паспорт. Але зробити це можна і раніше, якщо закордонний паспорт вимагає законодавство тієї країни, в яку планує їхати Ваш син або дочка на лікування, навчання або відпочинок, і при цьому є необхідні підтверджуючі документи.

Отже, якщо дитина їде з країни лише з одним з батьків, то інший повинен надати письмову згоду на перетин кордону неповнолітнім із зазначенням в ньому держави, у якому відбувається поїздка, і тимчасових рамок перебування на території цієї країни. Якщо дитина їде за кордон з бабусею чи дідусем, тренером або вчителем, тобто з уповноваженою особою, то така згода надають і мати, і батько. Ця заява має бути обов'язково нотаріально завіреним. Нотаріусу потрібні паспорти, ідентифікаційні коди батьків, а також свідоцтво про народження дитини. Особиста присутність дітей у нотаріуса не потрібно.

Разом з тим не існує чітких норм щодо того, протягом якого часу можна використовувати цю заяву. Експерти наполягають на часовому проміжку в 12 місяців, щоб в майбутньому уникнути проблем при перетині кордону. При цьому немає обмеження в заяві і на кількість країн для подорожі. Головне, щоб вони були вказані правильно.

Слід знати, що дозвіл на виїзд дітей за кордон потрібно робити не завжди. Наприклад, якщо батько дитини - іноземець і вказано в його свідоцтві про народження, то мати може відправитися в подорож з сином або дочкою без дозволу батька, але тільки в ту країну, громадянином якої той є.

Не потрібна згода на виїзд дитини від матері або батька, які позбавлені батьківських прав, а також в разі безвісти зниклого або померлого батька. Дозвіл на перетин кордону дітьми не потрібно і матері-одиначці, але при цьому вона повинна мати при собі довідку з РАГСу про те, що відомості про батька були внесені з її слів.

Джерело: http://sud.ua/ 

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали