Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Юридичні поради: якщо втратили свої документи за кордоном

Редакція

19.05.2017 453 0 0

Як діяти в разі втрати закордонного паспорта з візою? Хто зобов'язаний прийти на допомогу за кордоном?

Якщо Ви, перебуваючи в іншій країні, втратили не тільки гроші і цінності, а й документи, то виникає питання: як повернутися назад в Україну? Безпекою своїх громадян займається Міністерство закордонних справ, тому саме в його підрозділ слід звертатися за допомогою, якщо Ви залишилися без візи і закордонні паспорти.

Але поспішати не потрібно: спочатку самостійно переконайтеся, чи дійсно Ваші документи втрачено. Уважно огляньте речі і опитаєте оточуючих. Як правило, в готелях, аеропортах і вокзалах існують столи знахідок: туди також загляньте. Раптом пощастить.

Щоб уникнути неприємних випадків не варто залишати територію готелю - ту зону, де Вас ідентифікували. Доцільно попросити на ресепшені викликати поліцію в готель: вона зобов'язана приїхати.

Немає різниці, вкрали у Вас документи або вони були загублені: звертатися до правоохоронців все одно доведеться. Адже без візи і закордонні паспорти Ви фактично перетворюєтеся в нелегала.

Практична порада: коли будете писати заяву в місцеву поліцію, то максимально опишіть всі обставини справи. Вкажіть, де був загублений документ (на пляжі, в аеропорту і т.д.). І пам'ятайте: Ви не повинні піти з відділення без документа під назвою «довідка про втрату паспорта». Тому що всі подальші дії починаються з цього документа. Допомогти з мовою заяви можуть гіди, туристи-земляки або працівники готелю.

Коли довідка про втрату паспорта отримана, потрібно знайти експрес-фото і зробити дві фотографії. Далі знайдіть будь-яке українське дипломатичне представництво: консульство або посольство. У цьому можуть допомогти ключові фрази англійською мовою:

«I am a citizen of Ukraine. I lost my passport. I need certificate for the embassy ».

Ваша мета - отримати свідоцтво про право повернення в Україну. Це той документ, який просто замінює паспорт, що встановлює особу.

Вам пощастить, якщо знайдете двох громадян України, які погодяться проїхати в посольство і засвідчать Вашу особу. Це, а також наявність електронних або ксерокопій документів, прискорить процес отримання свідоцтва.

Є одна обставина: Ви повинні бути готові до того, що ніхто безкоштовно цього не зробить. Потрібно буде заплатити консульський збір, який, в залежності від країни, становить близько 50 євро. Тільки після сплати так званої «держмита» Ви можете претендувати на оформлення документів.

Постанова Кабміну №651 встановлює: у разі грабежу, розбою, аварії або нещасного випадку, які трапляються з українцями за кордоном, фінансову допомогу має забезпечити саме держава. Для цього дипломатичним установам виділяються гроші з бюджету. Але, як показує практика, при втраті документів та грошей українському туристу фінансово швидше допоможуть відпочиваючі або працівники готелю. Варто звернутися і до туроператору: якщо компанія солідна, то може піти назустріч у багатьох ситуаціях.

Пам'ятайте, що свідоцтво про в'їзд в Україну діє тільки 15 днів. Тому відразу після повернення додому звертайтеся до паспортного столу. Там Ви зможете отримати свій новий закордонний паспорт, а в інших інстанціях - інші документи. Все це, звичайно, забере чимало часу і грошей, тому краще в такі ситуації не потрапляти.

Щоб мінімізувати ризики, запам'ятайте головні поради:

- вивчіть інформацію про країну, в яку прямуєте;

- майте при собі електронні і ксерокопії важливих документів;

- завчасно запишіть телефони і адреси дипломатичних представництв України;

- вивчіть ключові фрази про допомогу англійською мовою;

- тримайте закордонний паспорт при собі, а гроші зберігайте по різних місцях;

- при втраті документів відразу ж викликайте поліцію і прямуйте в посольство України.

Джерело: http://sud.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали