Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (01-07.05.2021)

11.05.2021 154 0 0

Зміни в законодавстві з 1-7 травня 2021 року

Важливі роз’яснення держорганів на 7 травня 2021 року

Документи, що набрали чинності з 1-7 травня 2021 року

Про треба знати на цьому тижні?

Закон про рівні права матері і батька в отриманні відпустки по догляду за дитиною підписав Президент

Цей закон покликаний забезпечити рівні можливості для чоловіка й жінки у питанні поєднання роботи із сімейними обов'язками. Зокрема, усуваються законодавчі прогалини, що обмежують право батька на відпустку для догляду за дитиною.

Віртуальні активи вийдуть з «тіні»

Надання віртуальним активам юридичного статусу стимулюватиме розвиток нової індустрії в правовому полі держави та сприятиме збільшенню надходжень до державного бюджету за рахунок податків. Українці зможуть токенізувати права власності та отримають судовий захист прав на віртуальні активи. А міжнародні криптобіржі легально вестимуть діяльність на території України.

Збираються скасувати штамп у паспорті та довідку про прописку

Збираються скасовуємо штамп у паспорті та витяг з ID-картки про прописку. Більше не буде потреби ходити в ЦНАПи чи військкомати. Достатньо лише авторизуватися в застосунку Дія чи на порталі та зробити декілька кліків.

Важливо:

Електронний суд: чого нам очікувати

Верховна Рада схвалила законопроект щодо Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС). Це один з основних кроків до впровадження електронного судочинства в Україні. Він передбачає, що усі суди України будуть зобов’язані приймати процесуальні документи від громадян, державних органів та бізнесу онлайн, через підсистему е-суду.

Відомості з БТІ будуть доступні держреєстраторам

Кабінет Міністрів України підтримав постанову про запровадження експериментального проєкту щодо отримання державними реєстраторами відомостей про держреєстрацію права власності на нерухоме майно, які перебувають у розпорядженні комунальних підприємств БТІ на паперових носіях.

Коригування показників додатка 4ДФ до Розрахунку: робимо правильно

Коригування поданого і прийнятого Розрахунків проводяться на підставі самостійно виявлених платником помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом.

Оновлено Реєстр форм електронних документів

Департаментом електронних сервісів оновлено станом на 27 квітня Реєстр форм електронних документів. Серед форм – затверджений наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 у редакції наказу Мінфіну від 15.12.20 р. № 773 Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (Iдентифiкатор форми документа – J0500106).

Актуально:

Трудові відносини з неповнолітнім працівником

Неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України. Не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років.

Працівник звільняється: як оплатити лікарняний

Підставою для нарахування лікарняних є належним чином оформлений листок непрацездатності, а у разі роботи за сумісництвом — його копія, засвідчена печаткою та підписом роботодавця за основним місцем роботи працівника.

Як в Електронному кабінеті створити декларацію єдиннику

Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали