Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Вигідна альтернатива депозитам

29.11.2017

Ландшафт відносин банків і клієнтів змінюється слідом за змінами в економічній ситуації, законодавстві та бізнес-середовищі.

Особливо це зачіпає Premium і Private-банкінг, клієнти яких шукають найбільш оптимальні і максимальні умови на фінансових ринках, і банки змушені працювати над розширенням спектра традиційних банківських і більш складних фінансових продуктів і послуг.

Заможні клієнти, на відміну від масового сегмента, прагнуть не тільки зберегти, але і примножити свої фінансові активи. Вони звикли порівнювати прибутковість від розміщення коштів в банках з прибутковістю бізнесу. І якщо раніше банківський депозит на $1 млн під 10-12% річних без усіляких клопотів з боку клієнта приносив, $100-120 тисяч доходу в рік, то зараз, є результатом постійної тенденції зниження депозитних ставок, це буде вже тільки $30-40 тисяч. Виглядає набагато менш привабливо і мотивує задуматися про альтернативні інструменти примноження коштів.

Питання диверсифікації портфеля активів, як правило, викликає у клієнта певні труднощі. З одного боку, спектр пропозицій вельми обмежений: фондового ринку практично немає, спроби його створення в період до 2008 року були перервані кризою і досі не увінчалися успіхом.

З іншого боку, інвестиції — це складніше, ніж класичний депозитний рахунок. Вони вимагають певних знань, досвіду, здатності розуміти і приймати рівень ризику. Рівень фінансової грамотності українських банківських клієнтів в цілому, і преміального сегмента зокрема, поки не дозволяє їм вільно орієнтуватися в даній темі. Ми ще дуже далекі від Швейцарії, де мені довелося спостерігати таку далеку для нас і звичайну для них картину: на фасадній стіні головного офісу одного з великих банків в Цюріху в онлайн-режимі відображаються котирування валют, акцій і дорогоцінних металів, і городяни, від студентів до пенсіонерів, з інтересом стежать за ними, роблять позначки і висновки для практичних дій в управлінні власними фінансами, інвестуванням в акції компаній, розрахунку іпотечних ставок або вкладення в пенсійні програми. Для них поняття котирувань, інвестицій, волатильності і диверсифікації вкладень не нові, зрозумілі і не страшні. Це елемент їх повсякденного фінансового життя.

До речі, в тому ж швейцарському банку мені не відразу відповіли на питання про актуальні депозитні ставки, адже цей інструмент не популярний через його практично нульову прибутковість і широкий спектр альтернативних ринкових інструментів для заощадження і примноження коштів.

Україна знаходиться зараз на початку шляху розвитку повноцінного інвестиційного ринку як у відношенні розширення його інструментарію, так і підвищення рівня грамотності інвесторів. І в зв'язку з цим актуальним завданням банкірів і фінансових експертів є постійна освітньо-роз'яснювальна робота щодо особливостей і переваг альтернативних інструментів вкладення коштів.

Уже зараз у заможних клієнтів є можливість здійснювати як внутрішні інвестиції, наприклад, в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) Міністерства фінансів, так і зовнішні — в акції зарубіжних компаній і фондів, за допомогою індивідуальних ліцензій, які Нацбанк видає з липня 2017 року. Тільки за два перших місяці було видано близько 50 ліцензій, за якими інвестовано $1,5 млн. Сума інвестицій при оформленні індивідуальної електронної ліцензії становить $50 тис. На рік на одного клієнта, такі обсяги не мають негативного впливу на валютний ринок, і в рамках його подальшої лібералізації сума може бути переглянута у бік збільшення.

Банки, зі свого боку, вже напрацьовують експертизу для комплексного супроводу процесів внутрішнього і зовнішнього інвестування. В ідеалі вона повинна включати наступні компоненти: надання профільної аналітики, рекомендацій щодо формування портфеля акцій і вибору брокера, прорахунок передбачуваної прибутковості і ризиків, підготовку пакета документів, фіскальну структуру, аналіз результативності.

Інструментарій внутрішніх і зовнішніх інвестиції досить новий для нашого ринку і заслуговує більш докладної розмови про технології та переваги, до чого ми обов'язково повернемося.

Але який би варіант інвестування в підсумку не вибрав клієнт, я сподіваюся, він зможе розраховувати і покластися на висококваліфіковану експертну підтримку свого банку, який розробить оптимальний індивідуальний бізнес-план і професійно забезпечить його виконання.

Джерело: http://biz.nv.ua/ukr/experts/shahalov...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
28.06.2025
Які послуги Дії можуть використовувати компанії
Цифровізація – це стандарт, за яким уже працюють бізнес і установи. Паспорт – без сканів. Підпис – без ручки. Дані – без ручного введення.  Цифрові сервіси Дії вже інтегрували понад 25 000 бізнесів та установ. Вони ідентифікують клієнтів, підписують документи онлайн, пе...
27.06.2025
Особливості звільнення документів від легалізації та апостилювання
Звільнення офіційних документів від вимоги легалізації чи іншого додаткового посвідчення (апостиля) на підставі відповідних положень міжнародних договорів України не скасовує вимоги щодо надання засвідченого перекладу документа на офіційну мову держави, на території якої документ пред’являєтьс...
27.06.2025
Як працює програма компенсації 25 % вартості української сільгосптехніки
Програма діє відповідно до постанови КМУ від 01.03.2017 № 130 і є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку внутрішнього виробництва, локалізацію і розвиток промислового потенціалу. Більше за темою: Компенсація від держави за придбання ...
Кращі матеріали