Тимчасова субсидія: кому відмовляють у знижці і що робити після
05.12.2016 194 0 0
Знижку не дали тисячам українців: за що можуть забрати субсидію
За даними Держстату, у субсидії в цьому році відмовили приблизно 120 тисячам сімей. Ще кілька місяців тому заявляв міністр соцполітики Андрій Рева, число відмов зросла приблизно в два рази. Найчастіше субсидианты приховують покупку на 50 тисяч гривень і з-за цього позбавляються допомоги від держави.
Субсидія – безповоротна державна допомога. Навіть та сім'я, яка приховує свої доходи, після "викриття" може втратити субсидії, при цьому "зекономлені" гроші повертати не потрібно.
Субсидію не можуть отримати люди, які в період за 12 місяців до моменту подання заяви на оформлення субсидії здійснили покупку або оплатив послуги на суму від 50 тисяч гривень. Виняток – оплата комунальних послуг в межах соціальних норм. Також в облік не беруться медичні маніпуляції, спрямовані на забезпечення життєдіяльності.
Якщо один з членів сім'ї, наприклад, оплатив офтальмологічну операцію на суму від 50 тисяч гривень, субсидії такій сім'ї можуть відмовити. Якщо ви сплатили таку операцію, ніхто не позбавляє права подавати заяву на субсидію. Проте вже остаточне рішення, призначена субсидія чи ні, в такому випадку прийме комісія.
У загальний дохід при нарахуванні субсидії також враховується дохід від сільськогосподарської діяльності, здачі житла в оренду, дохід від банківських депозитів або цінних паперів. Враховуються ті доходи, які отримані в рамках цивільно-правового договору – від здачі майна в оренду, продажу сільськогосподарської продукції і так далі.
До речі, в інтернеті можна знайти десятки оголошень про оренду квартир з гарним ремонтом і оформленої субсидією. У міністерстві економіки кажуть, якщо сім'я здає квартиру, оформити субсидію вони можуть тільки на те житло, в якому живуть. Більш того, при оформленні субсидії буде враховуватися і дохід від здачі в оренду житла. Як припускають чиновники, найімовірніше ті, хто здає квартири з "субсидіями", приховують додатковий дохід від оренди.
Всім, хто отримує допомогу і дійсно повинен її отримувати, боятися не потрібно. Не будуть відбирати у людей пільги субсидії. Боятися потрібно тим, хто використовують цю систему незаконно. Якщо оформляють на померлих людей, на людей, які поїхали. Боятися потрібно тим, хто порушує закон.
Що робити, якщо не дали субсидію
Тим українцям, які субсидію з якихось причин не отримали, варто серйозно задуматися про утеплення свого житла. Найбільше пощастило мешканцям новобудов: горизонтальна розводка системи опалення (у більшості старих будинків встановлена вертикальна система) дозволяє ставити лічильники на тепло в кожній квартирі. В результаті кожна сім'я самостійно регулює, скільки витрачати гкал і скільки платити за опалення. Значно менше платять за опалення і мешканці багатоповерхівок, які встановили тепловий пункт та утеплили свій будинок.
Щоб платити менше потрібно:
Крок № 1 – встановити лічильники. Для того, щоб почати економити, потрібно зрозуміти, скільки реально тепла споживає будинок. При цьому тепловий лічильник на квартиру в типовій багатоповерхівці встановити неможливо з технічних причин. З вертикальної однотрубної системи опалення з подачею знизу або зверху жодна компанія-постачальник не погодиться встановити лічильник. Тому, найімовірніше, доведеться користуватися домовиком лічильникам і для того, щоб реально платити менше, економити повинен весь будинок, а без утеплення домогтися цього неможливо.
Крок № 2 – встановити індивідуальний тепловий пункт, систему регулювання споживання тепла. Якщо це стосується системи опалення, то це повинні бути погодозалежній регулятори, балансувальні клапани на стояки, терморегулятори на батареях в квартирах. Така система у будинку на 100 квартир може обійтися в 300 тисяч гривень, тобто всього за 3000 гривень з кожної квартири. Таке обладнання дозволить економити від 15 до 30% тепла і окупиться за 2-3 опалювальних сезони.
Крок № 3 – провести енергоаудит. Тільки експерт зможе правильно відповісти на питання: "куди краще інвестувати гроші і як утеплювати будинок?". Нерідкі випадки, коли висотні будівлі утеплюються тонким пінопластом з порушенням технології монтажу, який на висоті від дощу і вітру відвалюється. Або коли утеплюється кілька квартир (так звану "клаптеву утеплення") замість того, щоб, наприклад, встановити в під'їзді енергозберігаючі вікна або встановити індивідуальний тепловий пункт, що як інвестиція принесе набагато більше ефекту економії енергії та грошей мешканців.
Крок № 4 – утеплити будинок. Комплексне утеплення будинку (заміна вікон та дверей, утеплення стін і швів) коштує дорого. При цьому на даний момент практично в кожному місті діє програма підтримки ОСББ. Приміром, у Києві 70% витрат на утеплення будинку компенсують з міського бюджету, а ще 30% припадає збирати мешканцям. В середньому кожній квартирі доведеться заплатити за утеплення свого будинку всього кілька тисяч гривень.
Джерело: http://www.segodnya.ua/
Коментарі до матеріалу