У скільки Україні обійдеться кредит на б/у авто
18.04.2017 6 0 0
Занадто дорогими виявилися кредити на нові авто, власне, як і самі автомобілі. Тому можна, як варіант, розглянути покупку в кредит уживаної машини.
Для огляду були відібрані 50 найбільших банків за обсягом кредитного портфеля фізосіб. З них спеціальні програми кредитування на покупку б/у авто виявилися тільки у 10. Можливість лізингу автомобіля не розглядали, так як це зовсім інша послуга. При зборі інформації використовувалися дані, розміщені на сайтах банків, а також відомості, отримані в контакт-центрах. Правда, виявилося, що ті й інші часто не збігаються.
На сайті ОТП Банку є програма автокредитування на б/у авто. Це підтвердили і в контакт-центрі. Хоча там зазначили, що на сайті інформація не зовсім вірна і порекомендували розпитати про кредити в будь-якому відділенні.
Фахівці у відділенні з готовністю надали консультацію. Але не про покупку уживаних машин, а про партнерській програмі ОТП і Hundai Finance, в рамках якої можна купити тільки нові авто. Про кредити на б/у авто в банку нічого не знали. Таким чином «дочка» угорської групи вилетіла з нашого огляду.
Серед решти кредиторів найбільшими гравцями виявилися Креді Агріколь і Кредобанк (якщо судити за величиною кредитного портфеля).
При відборі банків для дослідження, фахівці порталу «Мінфін» також звертали увагу на кількість відділень. Виявилося, не у всіх кредиторів є розгалужені регіональні мережі. Але якщо умови кредиту влаштовують, це не повинно стати перешкодою для клієнтів.
5 банків списку не можуть похвалитися ні величезними сумами виданих кредитів, ні великою мережею відділень. Тим не менш у них є досить цікаві пропозиції. Є тільки одне «але»: найчастіше вони вимагають сплатити відразу половину вартості авто.
На відміну від програм кредитування на купівлю нових машин, умови видачі позик на б/у автомобілі простіше. Банки надають максимум дві програми на вибір і практично не плутають позичальників складними сітками ставок в залежності від терміну та розміру авансу.
Винятків виявилося два: Кредобанк і Таскомбанк. Перший пропонує дві програми, в яких ставки залежать від терміну кредитування. Другий — тільки одну програму, але ставки в ній варіюються в залежності від терміну кредитування і авансу.
У Мегабанку та Банку Львів ставки також можуть змінюватися. Але тут все набагато простіше. В Мегабанку варіації всього дві: при авансі у 30%, базова ставка складе 25%. Якщо ж позичальник відразу внесе половину вартості авто, ставка знизиться до 23%. У Банку Львів ставка буде на рівні 19%, якщо термін позики до 36 місяців, і 20% — якщо позичальник збирається гасити кредит довше трьох років.
Більшість банків стягує разову комісію за надання кредиту. Вона розраховується в % від суми позики. Але деякі кредитори вибиваються із стандартної схеми. Наприклад, Банк Львів, крім разової комісії, кожен місяць стягує ще 0,1% від початкової суми кредиту за використання кредитних грошей.
Таскомбанк встановлює разову комісію в індивідуальному порядку, але в контакт-центрі стверджують, що вона не може бути вище 2%.
Детальніше: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу