Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Позапланові перевірки: критерії відбору ДПС

28.11.2019 153 0 0

За серпень-жовтень 2019 року Державна податкова служба провела 2,7 тис. позапланових перевірок, тоді, як у аналогічному періоді минулого року - 3,8 тис. За цей же період проведено 1,1 тис. планових перевірок, що на 200 менше, ніж у серпні-жовтні 2018 року.

Документальними (плановими і позаплановими) перевірками за зазначений період охоплено 5,9% суб’єктів великого бізнесу, 0,9% середнього бізнесу і лише 0,2% суб’єктів  малого підприємництва. Завдяки відбору до перевірок платників податків - юридичних осіб виключно на ризикоорієнтованій основі донарахування за наслідками перевірок зросли з 6,8 млрд грн за серпень-жовтень 2018 року до 13,3 млрд грн за такий же період цього року.

Нова податкова служба взяла курс на зменшення кількості перевірок та зменшення тиску на бізнес. Зусиллями аналітична робота, вдосконалена система відбору платників податків для перевірок. Тобто з перевіркою приходять тільки тоді, коли є всі підстави підозрювати підприємство в спробі ухилитися від сплати податків. І результати доводять, що вибраний вірний підхід: кількість позапланових перевірок за період роботи ДПС, серпень-жовтень цього року по серпень-жовтня минулого року, скоротилося на третину. Донарахування за результатами перевірок виросли майже вдвічі.

tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали