Вплив політики держзапозичень на стан грошово-кредитної сфери
02.11.2017 147 0 0
Рада Національного банку України (далі – Рада) на своєму засіданні заслухала питання впливу політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної сфери України. Рада взяла до відома відповідну інформацію Правління Національного банку України (далі – Правління) та на основі аналізу широкого спектру питань, що стосуються зазначеної сфери, затвердила відповідні рекомендації Кабінету Міністрів України та Національному банку України.
«Стаття 9 Закону України “Про Національний банк України” зобов’язує Раду досліджувати вплив політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної сфери та вносити відповідні рекомендації Уряду України» – зазначив Голова Ради Богдан Данилишин. За його словами: «Значні обсяги державних запозичень відчутно впливають на ситуацію у різних секторах економіки України, у тому числі на грошово-кредитну сферу. Тому актуальним є розроблення стратегії управління внутрішнім та зовнішнім державним та гарантованим державою боргом. Слід розпочинати перехід від пасивного боргового фінансування дефіциту бюджету до активного впливу на реалізацію стратегічних орієнтирів розвитку та структурної модернізації національної економіки. Це сприятиме перетворенню політики державних запозичень з технічного фіскального механізму на повновимірну складову макроекономічної політики.
Водночас оздоровити державні фінанси, у тому числі знизити боргове навантаження та потребу проведення державних запозичень у довгостроковій перспективі можливо виключно за умови забезпечення стійких темпів економічного зростання. І, на мою думку, в Україні вже створюються сприятливі фінансово-економічними умови для пожвавлення економічного розвитку на засадах інноваційної моделі. Зокрема, відновлюється економічне зростання, банківська система нагромадила значні обсяги ліквідності, підприємства виходять на прибуткову діяльність, маємо профіцитний (касовий) державний бюджет».
Рада взяла до відома інформацію Правління Національного банку України щодо впливу політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної сфери України.
Під час засідання були схвалені відповідні Рекомендації Кабінету Міністрів України та Національному банку України.
У засіданні брали участь члени Ради Національного банку України, члени Правління та директори департаментів Національного банку.
Текст відповідно Рішення Ради та Рекомендацій буде незабаром опублікований.
Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...
Коментарі до матеріалу