Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Вплив ціни золота на світові валютні котирування

Редакція

04.01.2017 727 0 0

Золото по праву є одним з найпопулярніших металів у світі, як в очах інвесторів, так і споживачів.

Хоча золото більше не використовується в ролі валюти в країнах розвиненого світу, воно продовжує впливати на валютні ринки. Більше того, існує сильна кореляція між котируваннями золота і курсами валют.

На валютний ринок Форекс вплив надають практично всі сторони фінансової та політичного життя нашої Землі. І один з найважливіших факторів, що позначається на вартості тієї чи іншої валюти це товарний ринок. Він містить мільйони позицій, але трейдери найчастіше працюють з дорогоцінними металами і найбільше з золотом. Максимальний вплив на валютні котирування в торговій платформі metatrader 4 чинить ціна золота. У першу чергу від нього залежать «товарні» валюти таких країн, як Канада, Нова Зеландія, Австралія, а також Швейцарія.

Американський долар

Сполучені Штати Америки займають друге місце в світі з видобутку золота. Однак, незважаючи на цей показник, зростання вартості благородного металу призводить до зниження курсу долара. Така парадоксальна реакція виходить у зв'язку з особливим ставленням учасників світового фінансового ринку Форекс до дорогоцінним металам, які вважаються «тихою гаванню» під час кризи є не тільки еквівалентом грошей, а ще й товаром, кількість якого обмежена.

Австралійський та Канадський долар

Оскільки попит на золото задовольняється валютою її виробників, в моменти підвищеного ажіотажу зростає ціна Австралійського і Канадського долара. Тому валютні пари канадського і австралійського долара по відношенню до американського, повинні мати досить сильний потенціал до зростання. Кореляція цін валюти на двох країн знаходиться в межах 0,8 і тісно переплітається між собою. Але, крім того, що обидва долара рухаються в однаковому напрямку, вони його зберігають однаковим і з таким дорогоцінним металом, як золото.

Швейцарський франк

Тісний взаємозв'язок із золотом спостерігається і у Швейцарського франка. Однак причини позитивної кореляції цієї валюти з золотом проявляються в інших ознаках. Незважаючи на те, що ця країна не має в своєму розпорядженні великими родовищами золотої руди, Швейцарський франк частково прив'язаний до золота. Тому в періоди, коли на ринку починається сильна волатильність, попит на дану валюту зростає.

Канадський Долар і «чорне золото»

Ціни на нафту також впливають на валютні котирування. Що важливо, стосуються вони не тільки інвесторів, але й абсолютно весь світ, включаючи виробників і споживачів. У зв'язку з цим залежність цін на валюту від ціни нафти різних марок виявляється більш складною і не володіє такою ж стабільність, як у випадку з золотом. Канадський долар також відноситься до числа валют, дуже сильно залежать від нафти. Ця країна виробляє набагато більше пального природного матеріалу, ніж здатна сама спожити. Тому головне фінансове напрямок для неї це експорт нафти. У разі якщо на «чорне золото» падає попит, різко знижується вартість і канадського долара. Трейдери на валютному ринку Форекс, відповідно, також повинні керуватися цим принципом, враховуючи розмір позитивної кореляції до американського долара у розмірі 0,4.

Джерело: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали