Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ведення садівництва та земельне законодавство: що потрібно знати

25.05.2021 240 0 0

Які земельні ділянки можна використовувати для садівництва, якого розміру та як отримати земельну ділянку безоплатно?

Земельним кодексом (ч. 1 ст. 35) передбачено, що громадяни України, які досягли повноліття мають право набувати безоплатно у власність або на умовах оренди земельні ділянки для ведення індивідуального або колективного садівництва із земель державної та комунальної власності.

Що стосується іноземців, осіб без громадянства та юридичних осіб, законодавством визначено, що для ведення індивідуального або колективного садівництва вони можуть отримати земельні ділянки на умовах оренди.

Для садівництва громадяни України мають право на безоплатну їм передачу земельних ділянок із земель державної та комунальної власності в розмірі не більше 0,12 гектара.

Саме землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам для зазначеного виду діяльності.

Землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

Громадянам, зацікавленим в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки потрібно звернутися з клопотанням:

  • щодо земель комунальної власності, що розташовані в населених пунктах - до сільської, селищної, міської ради;
  • щодо земель державної власності поза межами населених пунктів - до районної державної адміністрації.

У клопотанні необхідно зазначити цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб). До клопотання додаємо копію документа, що посвідчує особу (наприклад, паспорта громадянина України) та документ, що підтверджує право на пільги (у разі наявності).

Громадянам передаються безоплатно земельні ділянки по кожному виду використання лише один раз.

www.legalaid.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали