Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

В Україні запрацює інкубатор ІТ-проектів на основі відкритих даних

Задача інкубатора: налагоджувати співпрацю між командами ІТ-розробників, громадських організацій і аналітичних центрів — з одного боку, та органами державної влади і держпідприємствами — з іншого. В рамках інкубаційної програми команди зможуть створити соціально корисні сервіси та додатки на основі відкритих урядових даних. Про це під час дискусії “Екосистема відкритих даних в Україні” розповів радник прем’єр-міністра Денис Гурський.

Він зазначив, що впродовж 2015 року держава створила всі умови для відкриття великих масивів урядових даних — в травні Верховна Рада прийняла поправки до закону Про доступ до публічної інформації, а у жовтні Кабінет Міністрів видав постанову із переліком з 327 наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. За словами Гурського, тепер черга ІТ-розробників, аналітичних центрів та журналістів створити на основі урядових даних корисні сервіси та додатки.

В свою чергу радник міністра інфраструктури Олексій Соболєв додав, що міністерство розраховує на тісну співпрацю із розробниками та аналітиками, оскільки саме воно не має достатніх ресурсів для контролю діяльності держкомпаній та відстеження фінансових потоків. В обмін на відкриття великих масивів даних Міністерство інфраструктури розраховує отримати якісну аналітику та корисні додатки і сервіси.

Представник Міністерства фінансів Олександр Щелоков розповів про проект Є-Дата, в рамках котрого на Порталі публічних фінансів оприлюднюються всі транзакції Держказначейства. Він відзначив, що Портал створює всі можливості для відстеження руху коштів між держустановами і підприємствами, однак активність громадськості у користуванні Порталом дуже низька.

Керівник напрямку візуалізації даних видання Texty.org.ua Анатолій Бондаренко заявив, що в Україні відкриті дані насправді нікому не потрібні. На думку Бондаренка, для промоції ідеї відкритих даних потрібно поширювати історії успіху роботи з великими масивами урядових даних, а також створювати образ успішного чиновника, який працює з відкритими даними.

Засновник інформаційного ресурсу Cityscale.com.ua Олександр Простó розповів про наявні проблеми із законодавством, яке регулює доступ до публічної інформації. Зокрема, він відзначив, що у постанові Кабміну про відкриті дані відсутній механізм визначення суспільного інтересу до певних наборів даних, що ускладнює оприлюднення нових наборів даних. Він також наголосив на низькій зацікавленості медіа у темі відкритих даних. На думку Простó, створенням інфографіки та візуалізації на основі урядових даних ЗМІ могли популяризувати тему відкритих даних та привернути до неї увагу громадськості.

Учасники дискусії з аудиторії відзначили, що попри наявність законів, які гарантують доступ до публічної інформації, отримати дані у багатьох випадках все ще проблематично, особливо на регіональному рівні. Деякі з органів державної влади просто не зацікавлені у публікації даних, оскільки не готові вести прозору діяльність та бути підзвітними громадськості.

Учасники дискусії зійшлись на тому, що регулярні зустрічі розпорядників даних (представників міністерств та держустанов) і користувачів даних (журналістів, членів громадських організацій та аналітичних центрів) сприятимуть розвитку екосистеми відкритих даних в Україні. Поміж іншим, прозвучала пропозиція провести наступну зустріч наприкінці квітня, аби оцінити імплементацію Постанови про відкриті дані та роботу Національного порталу відкритих даних.

Захід відбувся за підтримки "Ініціатив з розвитку аналітичних центрів", яку виконує Міжнародний фонд "Відродження" у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA)

Джерело: http://texty.org.ua/pg/news/An-21/rea...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
25.07.2025
НБУ залишив облікову ставку на рівні 15,5 %
Правління НБУ ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 15,5 %. Це підтримає стійкість валютного ринку та контрольованість інфляційних очікувань, що сприятиме подальшому послабленню цінового тиску. НБУ зберігатиме достатньо жорсткі монетарні умови стільки, скільки буде потрібно, щоб забезпе...
25.07.2025
Нові підходи до праці жінок та зарахування їх стажу в умовах війни
Внаслідок оновлення законодавства та зміни підходів у сфері праці, спричинених повномасштабною війною, в Україні зростає кількість жінок, які подаються на вакансії в галузях, де традиційно переважали чоловіки. Йдеться, зокрема, про важку промисловість, логістику, будівництво та технічні спеціальност...
24.07.2025
Банки очікують зростання кредитного портфелю: результати опитування
Банки зберегли оптимізм стосовно зростання кредитних портфелів бізнесу та населення і вперше за рік очікують поліпшення якості позик. Про це свідчать результати щоквартального опитування про умови банківського кредитування. Більше за темою: Позика за кредитною лінією та дисконтування Доступні кред...
Кращі матеріали